Adsense PIN Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Adsense PIN gelmiyor sorunu pek çoğumuzun son zamanlarda sıklıkla karşılaştığı bir sorun. Yeni projelerimiz için ihtiyaç duyduğumuz yeni Adsense hesaplarında PIN gelmiyor, ya da aylar sonra geliyor. Bu sorunu çözmek için Google’ın kendi destek panelini kullanabiliyoruz. Nasıl yapıldığına yazı içerisinde değineceğim. Ayrıca bu yazıda Adsense manuel PIN doğrulama yöntemini de anlatıyor olacağım.

Adsense PIN Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?
Adsense PIN Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Adsense PIN Nedir ve Neden Gereklidir?

Adsense PIN, Adsense hesabının gerçek bir kişiye ait olduğunu doğrulamaya yarayan bir doğrulama sistemi. Hesap ve ödeme bilgilerinizin teyit edilmesi amacı ile adresinize bir zarf iletiliyor. Bu zarf içerisinde doğrulama kodu yer alıyor. SMS ile gönderilen doğrulama kodları gibi düşünebilirsiniz. Bu doğrulama kodunu Adsense doğrulama ekranına girdiğinizde hesabınız tamamen açılıyor ve reklam gösterip kazançlarınızı banka hesabınıza alabiliyorsunuz.

Adsense PIN Neden Gelmiyor?

Özellikle pandemi (COVID-19) başlangıcında tüm dünyada iş süreçleri zor işler hale geldi. Netflix stream sorunları yaşadı. YouTube, Facebook, Instagram gibi dev şirketler çeşitli sorunlar yaşadı. Bu sorunlardan biri de posta dağıtım ağındaki aksaklıklar oldu. Google Adsense PIN posta yolu ile gönderildiği için (Google Ireland) çok uzun zaman alan süreç daha da uzamaya başladı. En sonunda PIN gelmemeye başladı. Aslında PIN’in gelmemesi tamamen uluslararası ve yurtiçi dağıtımdaki aksaklıklardan kaynaklanıyor.

Adsense PIN Nasıl Alınır?

  • Adsense hesabınız içerisinden PIN talebinde bulunmak için Adsense panelinize giriş yapın.
  • Sol menüde yer alan Ödemeler sekmesine gidin.
  • Doğrulama kontrolü bölümüne geçin ve Adres doğrulama alanından PIN talep edin.
Adsense Pin isteme

Herkes bu adımı yapmadan doğrudan PIN almak istiyor. Bu yüzden öncelikle şunu söylemeliyim; bu işlemleri yapmadan aşağıdaki yöntem sizin için geçersiz sayılıyor. En az 4 kere PIN talebinde bulunmuş olmanız şartı var. Yoksa herhangi bir işlem yapmadan PIN beklemeniz gerekiyor. O yüzden direkt aşağıdaki yöntemi denemek yerine Adsense PIN talebinde bulunun ve 4 kere olan hakkınızı kullanın.

Tabii ki başvurularda kullanılan bilgilerin gerçek olmasına dikkat edin. Bu tür konularda sahte bilgi ya da diğer türlü sahtecilik işlemleri anlaşıldığında ev adresiniz, banka hesabınız, mail adresiniz, IP adresiniz ve çeşitli donanım kimlikleriniz kara listeye alınır. Sonraki açacağınız hesaplar dahi devre dışı bırakılır. Bu yüzden doğru bilgiler kullandığınızdan emin olun.

Adsense PIN Gelmiyor ise çözüm Adsense manuel PIN doğrulama

Gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere. 4 kere PIN talep ettikten sonra bu PIN’in gelmemesi büyük sorun. Çünkü bu süre zarfında projelerinizde reklam gösteremiyorsunuz. Bu da maddi açıdan sizi zorlayabilir. Tam olarak 4 PIN talep ettikten sonra yapılması gereken basit bir form gönderme işlemi var.

Öncelikle buradaki adrese gidin ve formu doğru bilgiler ile doldurun. Eğer Adsense hesabınızla kayıt olduğunuz hesap açık ise şu şekilde bir ekran ile karşılaşırsınız:

Adsense PIN Gelmiyor Sorunu Adım 1
Adsense PIN Gelmiyor Sorunu

Burada görünen hesap eğer doğru ise EVET seçeneği ile devam ediyoruz. Fiziksel PIN Postanızı eğer 4 kere talep ettiyseniz ve alamadıysanız bu ekranda Hayır, PIN’imi alamadım demeniz gerekiyor.

Adsense PIN Gelmiyor Sorunu Adım 2
Adsense manuel PIN doğrulama

Sonraki ekranda sizi bir form karşılayacak. Bu formda dosya yükleme kısmından bir kimlik ön yüzü eklemeniz gerekiyor. Bu kimlik hesabın ödeme adı ve adres adı ile aynı olmak zorunda. Hesap bilgilerini doğrulamak için yaptığımız bu işlemde yüklenen kimliğin de hesabın sahibine ait olması gerekiyor. Kimlik ön kısım resmini net ve okunaklı şekilde çekip ilgili kısma yükleyin ve doğru mail adresi ve isim ile gönderin.

Adsense PIN Gelmiyor Sorunu Adım 3
Adsense PIN Gelmiyor Sorunu Adım 3

Formu gönderdikten sonra 24 saat ile 48 saat arasında bekleme süresi bulunuyor. Bazı durumlarda daha kısa sürebiliyor onaylanma süresi. Eğer bilgileriniz doğru ise Adsense PIN Doğrulama sorunu tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Adsense manuel PIN doğrulama yöntemi ise tam olarak bu yöntemdir.

Adsense manuel pin doğrulama sonucu
Adsense manuel pin doğrulama sonucu

Bu yazıda sizler için Adsense pin gelmiyor, Adsense manuel pin doğrulama konuları hakkında çeşitli bilgiler derledim. Umarım faydalı olmuştur. Eğer yöntem işinize yaradıysa aşağıdaki kısımdan yorum yaparak bize ve diğer ziyaretçilerimize bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın