75 Amper Akü Fiyatları 2023 / 2023 (Güncel Liste)

75 Amper Akü Fiyatları ve modelleri ile ilgili oluşturduğumuz bu içerikte 2022 / 2023 dönemine ait akü modelleri ile ilgili bilgiler bulunur. Bilgiler düzenli olarak güncellenmektedir. Akü fiyatları çeşitli sitelerden derlenmiştir.

75 amper bir akü, bir otomobil ya da başka bir araçta kullanılan bir bataryadır. Bu tip aküler, araçların elektrikli sistemlerini çalıştırmak için gereken enerjiyi sağlar. Özellikle otomobillerde, bu tip aküler motoru çalıştırmak ve diğer elektrikli sistemleri (özellikle farlar, klima, müzik sistemi gibi) çalıştırmak için kullanılır.

Diğer yandan 75 amper aküler, genellikle otomobiller için tasarlandığından, bu tip akülerin çalışma şartları otomobiller için özel olarak tasarlandı. Örneğin, bu tip aküler hava koşullarındaki değişikliklere dayanıklıdır ve yüksek sıcaklıklarda bile çalışabilirler. Ayrıca, bu tip aküler genellikle uzun ömürlüdür ve yüksek performans gösterirler.

75 Amper Akü Fiyatları 2022 / 2023 (Güncel Liste)
75 Amper Akü Fiyatları 2022 / 2023

Eğer 75 amper bir akü satın almak istiyorsanız, araç üreticisinin önerdiği aküleri tercih etmenizi öneririm. Bu, araç için en uygun aküyü bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, satın almadan önce akünün özelliklerini ve performansını araştırmanız da faydalı olacaktır. 75 Amper Akü fiyatları ise ilk dikkat edilecek hususlardan biri.

75 Amper Akü Fiyatları 2022 / 2023

Akü fiyatları amper değerine ve markaya göre değişir. 75 Amper akü fiyatları da markaya göre ve ürünü nereden satın aldığınıza göre değişir.

MarkaFiyat
Varta 12v 74 Ah E11 Akü1,280 TL +
İnci Formul A Taurus 12 V 72 Ah 700 Cca 1,165 TL +
Plus Premium 72 Ah (Petlas Üretim) 2022 Üretim 72 Amper1.000 TL +
Premium 12v 75ah Otomobil Aküsü 2022 Eylül Yerli Üretim 75ha1.000 TL +
Varta Blue Dynamic EFB E46 Start-Stop 12 V 75 Ah 730 CCA Akü1.900 TL +
OSSER 75 AMPER AKÜ1.250 TL +
Yiğit Akü 12V 75Ah1.600 TL +
Eurocell L3B 12 V 75 Ah Tırnaklı Alçak Akü1.600 TL +
75 Amper Akü Fiyatları 2022 / 2023

75 Amper Akü ile neler çalıştırılabilir?

75 amper bir akü, genellikle otomobiller için tasarlandığından, bu tip aküler araba elektrikli sistemlerini çalıştırmak için kullanılır. Özellikle, 75 amper akü ile aşağıdaki sistemler çalıştırılabilir:

 1. Motor: 75 amper akü, araba motorunu çalıştırmak için gerekli olan enerjiyi sağlar.
 2. Farlar: Arabanızın farları da 75 amper akü ile çalıştırılır.
 3. Klima: Arabanızın klima sistemi de 75 amper akü ile çalıştırılır.
 4. Müzik sistemi: Arabanızın müzik sistemi de 75 amper akü ile çalıştırılır.
 5. Diğer elektrikli sistemler: Arabanızın diğer elektrikli sistemleri de 75 amper akü ile çalıştırılabilir. Örneğin, koltuk ısıtıcıları, cam buğulayıcıları gibi.

Ancak, 75 amper akü ile sadece otomobil elektrikli sistemleri çalıştırılabilir. Bu tip aküler, evde kullanılan elektrikli aletlerin çalıştırılması için yeterli değildir. Bu nedenle, evde kullanılan elektrikli aletler için daha yüksek kapasiteli bir akü veya evde kullanım için tasarlanmış bir güç kaynağı kullanmanız gerekir.

En iyi 10 Akü Markası (En iyi Akü Markaları)

İlgili İçerik
Araba aküsü alırken nelere dikkat edilir?
75 Amper Akü Fiyatları 2022 / 2023

Araba aküsü alırken nelere dikkat edilir?

Araba aküsü alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır. 75 Amper Akü ve diğer amperlerdeki aküleri satın alırken dikkat etmeniz gerekenler basit olarak şu şekildedir:

 1. Araba modeli: Her araba modeli için özel bir akü tasarımı vardır. Bu nedenle, araba modelinize uygun bir akü seçmelisiniz.
 2. Kapasite: Arabanızın ihtiyaç duyduğu enerji miktarını belirleyen kapasitedir. Bu nedenle, araba modelinize uygun kapasiteye sahip bir akü seçmelisiniz.
 3. Performans: Performans, akünün nasıl çalıştığını belirleyen önemli bir faktördür. Özellikle yüksek performanslı bir akü seçmelisiniz, böylece araba elektrikli sistemlerinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
 4. Malzeme: Aküler genellikle plastik veya metal kaplama ile üretilir. Plastik kaplama daha hafif olmasına rağmen, metal kaplama daha dayanıklıdır. Hangisinin daha uygun olduğu konusunda araba üreticisi veya satıcıdan bilgi alabilirsiniz.
 5. Garanti: Aküler genellikle birkaç yıl süren bir garantiye sahiptir. Bu nedenle, satın almadan önce akünün garantisi hakkında bilgi edinmeniz faydalı olabilir.
 6. Fiyat: Fiyat da satın alırken dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ancak, en ucuz aküyü seçmek yerine, performansı ve kalitesi yüksek bir akü seçmeniz daha iyi bir seçim olacaktır. 75 Amper akü fiyatları araştırılarak öncesinde alacağınız akünün fiyatını öğrenmeniz faydalı olabilir.

Araba aküsü nereden satın alınır?

Araba aküleri, otomobil aksesuarı satan mağazalarda, otomobil üreticilerinin satış noktalarında veya online olarak da satın alınabilir. 75 amper akü satın almak için ilgili firmaları öncesinden bulmanız ve fiyatlarını birbirleri ile kıyaslamanız daha uygun akü almanıza yardımcı olur.

Özel otomobil aksesuarı satan mağazalarda, çeşitli markaların ve modellerinin akülerini bulabilirsiniz. Bu mağazalarda, satış elemanları araba modelinize uygun akü önerisi yapabilir ve satın alırken karşılaştırma yapmanıza yardımcı olabilir.

Otomobil üreticilerinin satış noktalarında da aynı şekilde araba modelinize uygun aküler bulunabilir. Bu satış noktaları, genellikle üreticinin önerdiği aküleri satarlar ve bu nedenle araba modelinize en uygun aküyü bulmanıza yardımcı olabilirler.

Online olarak da araba aküleri satın alınabilir. Bu yöntem, satın alırken daha fazla seçenek sunabileceği gibi, fiyat karşılaştırması yapmanıza da yardımcı olabilir. Ancak, online satın alım yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, satıcının güvenilirliği konusunda araştırma yapmalı ve satın almadan önce akünün özelliklerini ve performansını incelemelisiniz.

75 Amper Akü Fiyatları için diğer detaylar

Pek çok ürünün fiyatı farklı sebeplere göre değişiklik gösterir. 75 Amper pek çok akü bulunur. Bu aküler aynı marka olsa bile farklı model olabilir. Bu yüzden fiyat araştırması yaparken bu özelliklere dikkat etmeniz önerilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın