Başlangıç Haber Yemeksepeti sahibinden 930 milyon avroluk satış!

Yemeksepeti sahibinden 930 milyon avroluk satış!

Yemeksepeti'nin sahibi Delivery Hero, Almanya'daki yemek dağıtım faaliyetlerini 930 milyon avroya takeaway.com'a satıyor!

0

Merkezi Hollanda’da bulunan uluslararası online yemek dağıtım ağı Takeaway.com, Delivery Hero’nun Almanya’daki yemek teslimat faaliyetlerini 930 milyon avro karşılığında aldığını açıkladı.

Takeaway’den yapılan açıklamada, Delivery Hero ile Almanya’daki tüm yemek teslimat faaliyetlerinin satın alınması konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi.

Satın almaya ilişkin, Takeaway’in 508 milyon avro nakit ödeme yapacağı, geri kalan 422 milyon avro için de Takeaway’den 9,5 milyon hisse verileceği bildirilen açıklamada, anlaşmanın gerekli izinlerin alınmasının ardından gelecek yılın ilk yarısında tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

Anlaşmanın duyurulmasının ardından Delivery Hero hisseleri yüzde 10’u aşkın, Takeaway’in hisseleri de yüzde 20’den fazla değer kazandı.

Yemeksepeti.com Türk girişimciler tarafından hayata geçirilen bir proje iken Almanlara 589 milyon dolar karşılığında satılmıştı.

2001’de henüz üniversiteden yeni mezun olan Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafından kurulan Yemeksepeti, bugün Türkiye dahil olmak üzere bir çok  ülkede hizmet veriyor.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!