XEC Coin Nedir? eCash Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

XEC Coin Nedir? (eCash) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

XEC Coin nedir sorusu, özellikle Bitcoin ve çatallanmaları ile ilgilenen yatırımcılar tarafından mutlaka araştırılmaktadır. Yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen arkasında büyük bir tarih barındıran XEC Coin, kısa süre içerisinde hatırı sayılır seviyelere ulaşmayı başarmış ve en değerli kripto paralar arasında yerini almıştır. Bugün birçok noktada da kendine yer edinebilmiş sayılı kripto paralardan biridir. İçeriğimizde merak edilen soruları yanıtlamak adına, XEC Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi soruları cevaplandıracağız.

XEC Coin Nedir? eCash Nasıl ve Nereden Alınır?
XEC Coin Nedir? eCash Nasıl ve Nereden Alınır?

XEC Coin (eCash) Nedir?

XEC Coin, mantık olarak BCHA (Bitcoin Cash ABC) ismi verilen kripto para biriminin çatallanması sonucu oluşturulmuş bir kripto para birimidir. 2015’li yıllarda Bitcoin’in aşırı yüklenen blok zinciri sonucunda Bitcoin Cash piyasaya sürülmüş ve ikinci Bitcoin olarak adlandırılmıştır. Daha sonrasında bu sistemlerde yaşanan sorunlar doğrultusunda Bitcoin Cash ABC çatallanması meydana gelmiştir. 2021 yılının ortalarından sonra da BCHA çatallanma gerçekleştirmiş ve XEC Coin ortaya çıkmıştır. 2021 yılının ağustos ayından beri XEC Coin piyasalarda bulunmaktadır.

BCHA Coin sahiplerine 1/1000000 oranında dağıtılmış olan XEC Coin, blok zincirleri üzerinde güvenlik önlemlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Bu noktada yapılan işlemleri anlık olarak gerçekleştirmeyi ve yükseltme süreçlerinin kolaylaştırılmasını istemektedir. Kendisini BCHA Coin’e göre daha güvenli, daha hızlı ve daha kararlı bir sürüm olarak tanımlamaktadır. Yeni nesil kripto para birimlerinden biri olduğu için de hızlı bir şekilde tüm kripto para dünyası tarafından duyulmuştur.

XEC Coin İstatistikleri

XEC Coin, çıktığı ilk günlerde BCHA Coin sahiplerine ücretsiz bir şekilde dağıtılmıştır. Bu dağıtım sonucunda direkt olarak piyasalarda talep görmeye başlamış ve hızla başarı merdivenlerini tırmanmıştır. 2021 yılının ağustos ayında piyasalara girmesine rağmen birkaç ay içerisinde yükselmiş ve günümüzdeki XEC Coin istatistiklerine ulaşmayı başarmıştır.

 • XEC Coin (eCash) toplam market hacmi 3,2 Milyar Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 21 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 18,9 Milyar adettir.
 • XEC Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,12’lik kısmına hâkim durumdadır.

XEC Coin, yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen kısa süre içerisinde market domine oranını arttırmış ve bu konuda söz sahibi olmayı başarmıştır. İlk çıktığı zamanlarda küçük düşüşler yaşamış olsa da daha sonrasında kademeli bir şekilde yükselmiş ve ilerlemiştir.

kripto para
kripto para

XEC Coin Yorum

XEC Coin yorumları incelendiğinde kripto paramızın değerini bir kez daha anlayabilmek mümkün hale geliyor. Kısa süre içerisinde büyük işler başaran ve BCHA Coin’in gelişmiş bir versiyonu olarak nitelendirilen XEC Coin, temelde BCHA Coin’in kodları ile birebir aynı kodlara sahiptir. Fakat kodlar içerisinde bazı güncellemeler ve düzenlemeler mevcuttur. İşte bu noktada XEC Coin bir adım daha öne çıkmaktadır. Bu durum, yorumcular tarafından olumlu karşılanmaktadır. Çünkü BCHA Coin halihazırda başarılı bir kripto para birimiydi.

Soyağacının başında inildiğinde Bitcoin’den türemiş bir kripto para birimi de diyebileceğimiz XEC Coin, aynı Bitcoin gibi hareketlilikler sergilemekte ancak tüm hareketliliklerinden etkilenmemektedir. Bu durum kendisini kripto para domine sistemlerinden ayırmaktadır ve yatırımcılar bu tür kripto paraları yakından takip ederler. Bugün kripto paramız en değerli kripto paralar listesinde 58. Sırada bulunmasına rağmen çok daha ön sıraları hak etmektedir. Kısacası XEC Coin (eCash), piyasada bir ağırlığı bulunan ve yeni olduğuna bakılmaksızın on binlerce kişi tarafından aktif olarak takip edilen bir kripto para birimidir.

XEC Coin Fiyatı

Diğer kripto para birimlerine göre daha yavaş bir fiyat hareketliliği sergileyerek güvenin artmasını sağlayan XEC Coin fiyatı, son zamanlarda bir düşüş trendi içerisinde yer alıyor. Fakat bu durum kripto paramızın ciddi anlamda değer kaybettiği anlamına gelmiyor. Yüksek arz miktarına sahip olduğu için düşük fiyatlanan kripto paramızın değersiz olmadığını da bu yüzden bilmeniz gerekiyor.

 • XEC Coin (eCash) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $0.005112 olarak kaydedildi.
 • XEC Coin (eCash) tüm zamanlar en düşük değeri ise Temmuz 2021 tarihinde $0.0000173 olarak kayıtlara geçti.

Yeni rekoruna yalnızca birkaç hafta önce ulaşmış olan XEC Coin, yalnızca birkaç ay içerisinde ciddi bir yükseliş gerçekleştirerek yatırımcılarını mutlu etmeyi başardı. Bugün ise $0.00015 ile $0.005 arasında değişen bir değere sahip olduğunu belirtmemizde fayda var. Yani henüz değer bazında tam yerini sabitleyebilmiş bir kripto para birimi değil.

XEC Coin Geleceği

BCHA Coin’den çatallanmış olarak piyasalara sürülen XEC Coin geleceği hakkında da büyük beklentiler mevcut. Zaten mevcut olarak en düşük seviyesinden günümüze %800 oranında yükseliş göstermiş olan kripto paramız, dönemsel olarak düşüşler yaşasa da genel plandan incelendiğinde yükselerek yoluna devam ediyor. Bu yükseliş izlenimi veren analizler ve grafikler XEC Coin yatırımcılarını daha heyecanlı bir hale getiriyor. Hatta uzun vadeli yatırımcıların da sayısı her geçen gün hızlı bir şekilde artış gösteriyor.

XEC Coin, geliştirilmiş bir Bitcoin Cash projesi olarak görülmektedir. Çünkü mantık olarak incelendiğinde temel olarak bu kripto para birimine dayanmaktadır. Bu yüzden birçok kripto para yorumcusu ilerleyen zamanlarda XEC Coin’in yeni bir BCH Coin olabileceğini belirtiyorlar. Fakat bunun için daha bilinir ve daha fazla kullanılabilir bir kripto para birimi olması şart. Bu beklentilerin gerçekleşmesi durumunda ise değerinin birkaç sene içerisinde $0.01 değerine ulaşabileceği belirtiliyor. XEC Coin (eCash) hakkında diğer detaylara ulaşmak için e.Cash resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

kripto para
kripto para

XEC Coin (eCash) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

XEC Coin (eCash), Avalanche altyapısında geliştirilmiş olan bir kripto para birimi olup, günümüzde kendi altyapısını ve ekosistemini kullanmaktadır. Buna rağmen birçok ortamda ve platformda destek almayı başarmış durumdadır. Bu yüzden kolay bir şekilde XEC Coin sahibi olabilir ve varlıklarınızı özgürce istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Yalnızca yatırım amaçlı XEC Coin alım satım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bithumb
 • Coinone
 • Huobi Global
 • LBank
 • WazirX
 • OKEx
 • HitBTC
 • Pionex
 • BKEX
 • Mandala Exchange

Bunların yanında 40’a yakın kripto para borsası üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey borsalardan birine kayıt olmak ve XEC Coin işlem çiftlerinde emir oluşturmaktır. Uzun vadeli yatırım yapmak istiyorsanız ve varlıklarınızı korumak istiyorsanız TrustWallet ve ConnectWallet gibi dijital cüzdan uygulamalarını kullanabilirsiniz.

İçeriğimizde XEC Coin nedir sorusunu yanıtlandırmaya ve fiyatı, geleceği, yorumları gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız XEC Coin hakkında aradığınız tüm bilgilere burada ulaşabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz gezdirebilirsiniz. İçeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.