Ana sayfa WEB WordPress Ping Servisleri 2019 – XML-RPC Ping Servisleri

WordPress Ping Servisleri 2019 – XML-RPC Ping Servisleri

0

WordPress altyapısına sahip sitelerin avantajlarından birisi de içeriklerin düzenli olarak girildiğinde hızlı index alıyor olmasıdır. Bunu sağlayan en önemli sebeplerden birisi pinglemedir. Yeni oluşturulan içeriğin otomatik olarak ping sitelerine gönderilmesi ve içeriğin otomatik olarak pinglenmesi, içeriğin arama motorlarında daha hızlı index almasını sağlamaktadır.

wordpress ping servisleri 2019
wordpress ping servisleri 2019

Bu yazıda WordPress ping servisleri 2019 ve XML-RPC Ping Servisleri hakkında detaylı bilgilere yer veriyor olacağız. WordPress ping sitelerini de 2019 yılı için güncel olarak bu yazıda bulabileceksiniz. Yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim. Bazı ziyaretçilerimiz sadece girip bu listeyi kopyalayıp sitelerine entegre ediyor. Yüzeysel olarak geçilecek bir konu olmadığı için yazıyı biraz detaylı yazıyor olacağım. Bu yüzden sabırla okumanızda fayda var.

ping nedir
ping nedir
Ping Kavramı Hakkında Bilgi

Ping servisleri hakkında detaylı bilgi vermek için öncelikle ping nedir onu bir anlayalım;

Ping, herhangi bir makineye 32 baytlık ICMP paketi gönderilmesi ve o paketin tekrar beklenmesidir. ICMP (Internet Control Message Protocol) ise hata mesajlarının trafiğini sağlar. Ayrıca TCP/IP protokollerinin trafiğinde kullanılır. Sunucu üzerindeki kayıtları raporlayan bir kontrolcü olarak da kullanılabilir.

Herhangi bir makineye 32 baytlık bir veriyi gönderip tekrar o veriyi beklemek ne kadar gereklidir? Peki ya herhangi bir kapıyı çalıp içeride birinin olup olmadığını öğrenmek? Ya da bir arkadaşımıza karşılığını beklediğimiz bir mesaj göndermek? Bunların hepsi birer anlam ifade ediyor.

Basit bir program gibi görülen ping programı 1983 yılında Mike Muuss tarafından yazılmış. Makineler arasındaki iletişimin temellerinden biri olan bu program sayesinde makinelere gönderilen verilere göre farklı işlemler yapılabiliyor.

Yıllar içerisinde pingleme servisleri ortaya çıkmış. Web sitelerin başka web sitelerine karşı “Ben Buradayım!” deme şekli haline gelen pingleme servisleri, bir sitenin diğer sitelere karşı bildirilmesini de sağlıyor.

ping önemi
ping önemi
Ping Servislerinin Önemi

Sitenizin Google’a pinglenmesi, sitenizi Google’a bildirmek ile eşdeğerdir. Google sitenizden haberdar olursa sonuçlar arasında sizi de gösterir. Halihazırda bir siteniz var ve zaten Google’da index alıyor mu? Bu siteye yeni bir içerik eklediğinizde ne kadar hızlı index alıyor? Bu soruya cevabınız her ne kadar olursa olsun, ping servislerine gönderilen bir içeriğin arama motorları tarafından daha hızlı index aldığı kanıtlanmıştır. Her birimiz tarafından rahatlıkla da gözlemlenebilir.

Hızlı index alma konusunda oldukça önemli olan pingleme sistemini kısaca tanıdık. Şimdi WordPress ping servisleri konusuna geçelim.

Web sitesi demişken WordPress’e değinmeden olmaz. Son zamanların en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan WordPress üzerinde sürekli içerik üretiliyor. Zaten yeni içeriklerin üretilmesi konusunda oldukça kullanışlı bir içerik yönetim sistemi olan WordPress, ping konusunda da oldukça başarılı.

wordpress ping optimizer
wordpress ping optimizer
WordPress Ping Eklentisi

WordPress kullanıcıları için geliştirilen bir çok ping servisi ve bu servislere bağlı olarak çalışan bir çok wordpress ping eklentisi bulunuyor. Bkz: WordPress Ping Optimizer

Bu eklentiler ile her içeriğinizi otomatik olarak pingleme servislerine gönderebilirsiniz. Bu pingleme servisleri de çeşitli arama motorlarına sitenizi bildirecektir. Arama motorlarının böceklerini de sitenize yönlendiren pingleme sitelerini kullanırsanız index alma hızınız o kadar artacaktır.

Web sitenizdeki her değşikliğin en kısa sürede arama motorlarına ve tercih ettiğiniz sitelere gönderilmesi gözle görülür bir index hızına sebep olacaktır.

WordPress Ping Servisleri 2019

WordPress ping servisleri 2019 yılında da her yıl olduğu gibi bu yıl da çok araştırılan konulardan biri. Listemizi elimizden geldiğince güncellemeye çalışıyoruz. En çok verim aldığımız ping listesi aşağıda bulunuyor. Ping listesini alıp kendi ping sisteminize entegre ettikten sonra hızlı index alma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.

XML-RPC Ping Servisleri

Hemen aşağıda bulunan ping servisleri 2019 yılında da güncelliğini korumaktadır. Kendi ping sistemlerimiz de bu servisleri kullanmaktadır. Tavsiye edebileceğimiz ve WordPress’in kendi ping listesi olan bu listeyi kesinlikle sisteminize dahil edin.

http://rpc.pingomatic.com
http://rpc.twingly.com
http://api.feedster.com/ping
http://api.moreover.com/RPC2
http://api.moreover.com/ping
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://www.blogshares.com/rpc.php
http://www.blogsnow.com/ping
http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi
http://bulkfeeds.net/rpc
http://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php
http://ping.blo.gs/
http://ping.feedburner.com
http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
http://ping.weblogalot.com/rpc.php
http://rpc.blogrolling.com/pinger/
http://rpc.technorati.com/rpc/ping
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://www.feedsubmitter.com
http://blo.gs/ping.php
http://www.pingerati.net
http://www.pingmyblog.com
http://geourl.org/ping
http://ipings.com
http://www.weblogalot.com/ping

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!