Ana sayfa Web Geliştirme Hızlı index almanın garantili yöntemi

Hızlı index almanın garantili yöntemi

0

Hızlı index almanın garantili yöntemi bu yazıda! Google gibi arama motorlarında hızlı index almak istiyorsanız bu yazıdakileri dikkatlice okuyun!

Haber ve güncel içerik platformlarının index alma hızlarını görüp muhtemelen kendi projenizde de bu kadar hızlı index almayı hedefliyorsunuz. Hepimizin isteyeceği hızlı index alma yöntemleri için birkaç belli başlı yöntem bulunuyor.

Arama motorlarında ne kadar hızlı index alırsanız o kadar çok ziyaret elde edersiniz. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile ne kadar ilgili olursanız kitlenizin size geri dönüşü o kadar fazla olur.

Hızlı index almanın garantili yöntemi

Sitenizin arama motorlarında ne kadar hızlı index aldığını siz kontrol edebilirsiniz. Bu kontrolleri nasıl yapacağınızı şöyle ifade edebilirim;

  • Özgün ve SEO uyumlu içerik üretin
  • Mümkünse Google News kaydı yaptırın (zor ama imkansız değil, ayrıca yaptığınızda saniyesinde index alırsınız)
  • İçeriğinizi anlık olarak arama motorlarına rapor edecek pingleme sistemleri kullanın. (WordPress Ping Optimizer eklentisini kullanabilirsiniz.) WordPress Ping Servisleri
  • İçeriklerinizi düzenli ve sık olarak oluşturup yayınlamaya dikkat edin. Ne sıklıkla içerik eklerseniz o kadar hızlı index alırsınız.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra göreceksiniz ki eskiye göre daha hızlı index alıyorsunuz. Hızlı index almak için yapılacak başka yöntemler de var elbette;

İçeriklerinizin özgünlüğü olduğu kadar sitenizin de tamamen özgün olması size avantaj sağlayacaktır. Tüm içeriğin kopya olması fakat bir içeriğin özgün olması o içeriği kurtarmaya yetmez. Bu yüzden genel site itibarınızı iyi tutun ve özgün içerikler üretmeye özen gösterin.

Tüm bunları yaparken hızlı ve anlaşılır bir tasarım kullanmaya, yazı içerisinde bulunan resimlerin boyutunu küçültmeyi ihmal etmeyin. Sayfaların hızlı yüklenmesi site hızlandırmak ve hızlı index almak için oldukça önemlidir.

Hızlı index alarak o konuyla ilgili oluşturduğunuz içerikleri merak eden insanlara hem rakiplerinizden önce görünürsünüz, hem de o konu ile ilgili yapılan aramalarda üst sıralarda yer alarak en önlerden yer ayırmış olursunuz. Uzun vadede içerikleri olması gereken zamanda oluşturmanız ve hızlı index almanız sizi rakiplerinizin çok çok önüne taşıyacaktır.

WordPress site hızlandırma 2020 konusunu okuyarak wordpress sitelerinizi hızlandırmanın yollarını öğrenebilirsiniz.Ayrıca Diğer WordPress eklenti önerileri için ilgili yazıyı okuyun. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!