Ana sayfa WhatsApp WhatsApp dilini değiştirme

WhatsApp dilini değiştirme

2

WhatsApp dilini değiştirme | WhatsApp 40’tan fazla dilde kullanılabilir (Android’de 60’a kadar). Genel kural olarak, WhatsApp telefonunuzun dilini takip etmektedir. Telefonunuzun dilini İspanyolca diline değiştirirseniz, WhatsApp otomatik olarak İspanyolca dilinde olacaktır.

Telefonunuzun dilini değiştirmek için lütfen aşağıdaki adımları uygulayın:

WhatsApp dilini değiştirme
  • Android’de: Telefonunuzun Ayarlar uygulaması > Diller ve giriş > Diller ‘e gidin > bir dili üst kısımda konumlandırmak için dokunup basılı tutun veya Dil ekle‘ye dokunun.
  • iPhone’da: Telefonunuzun Ayarlar uygulaması > Genel > Dil ve Bölge > iPhone Dili > bir dile dokunun > Bitti.
  • Windows Phone’da: Telefonunuzun Ayarlar uygulamasına gidin > Saat ve dil > Dil > bir dili üst kısımda konumlandırmak için dokunup basılı tutun veya Dil ekle‘ye dokunun.

Gelecekte ek dilleri eklemek üzerinde çalışıyoruz. WhatsApp’ın çevirilerine web sitemizde http://translate.whatsapp.com katkıda bulunabilirsiniz.

Hindistan ve Bangladeş için ek seçenekler

Hindistan’dan (+91 ülke kodu ile başlayan) veya Bangladeş’den (ülke kodu +880 ile başlayan) bir cep telefonu numarası kullanıyorsanız, WhatsApp’ın dilini uygulama içinden değiştirme seçeneğiniz de vardır. Uygulamak için:

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Menü Düğmesine dokunun > Ayarlar > Sohbetler > Uygulama Dili.
  3. Açılır pencereden istediğiniz dili seçin. Telefonunuzun özelliklerine bağlı olarak, liste aşağıdakileri içerebilir:   * Hindistan için: İngilizce, Hintçe, Bengalce, Pencapça, Telugu, Marathi, Tamilce, Urduca, Gujarati, Kannada ve Malayalam.   * Bangladeş için: İngilizce ve Bengalce.

Konu ile ilgili diğer sorgular : whatsapp dil çeviri,whatsapp otomatik ceviri,whatsapp klavye dili,whatsapp otomatik çeviri,whatsapp klavye dili değiştirme,anlık çeviri cihazı,whatsapp türkçeye çevirme,whatsapp çeviri programı indir

2 Yorum

    • WhatsApp bilgi kütüphanesinden alıntı yapılmıştır. Sağdan soldan yanlış bilgilere yer vermemeyi tercih ediyoruz. Sorununuza gelince, whatsapp web dilini değiştirmek için tarayıcı dil ayarlarınızın, işletim sistemi dil ayarlarınızın ve lokasyonunuzun (DNS ve Porxy) aynı anda Türkçe diline uygun yapılandırılmış olduğundan emin olun.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!