Başlangıç WordPress W3 Total Cache hatası çözümü

W3 Total Cache hatası çözümü

0

W3 Total Cache hatası | Either the PHP configuration, web server configuration or a script in the WordPress installation has zlib.output_compression enabled.
Please locate and disable this setting to ensure proper HTTP compression behavior.

W3 Total Cache hatası genelde yapılandırma sayfalarının en üst bölümünde belirir. Burada bulunan diğer hataları alıyorsanız site içerisinde arama yaparak çözüm bulabilirsiniz. Sunucu ve diğer cache eklentileri arasındaki çakışmadan dolayı yaşanan sorunlar için çözüm aşağıdaki gibi olmalıdır ;

W3 Total Cache hatası

WordPress sitenizi hızlandırmak için kullandığınız W3 Total Cache ayarlarında yukarıdaki hatayı alıyorsanız muhtemelen bir çakışmaya neden olan eklenti ya da sunucu konfigürasyonu kullanıyorsunuz demektir.

W3 Total Cache hatası

Hata :  Either the PHP configuration, web server configuration or a script in the WordPress installation has zlib.output_compression enabled.
Please locate and disable this setting to ensure proper HTTP compression behavior.

Bu hatanın çözümü birçok şekilde yapılabilir fakat en kolayı Cpanel üzerinden zlib.output_compression fonksiyonunu kapatmaktır.

Eğer zlib.output_compression fonksiyonunuz açık ise kapatmak için ;

  1. Cpanelinize giriş yapın
  2. PHP INI Temel ayarları yapılandır alanından işlemleri uygulamak istediğiniz dizini belirtin.
  3. En altta bulunan zlib.output_compression fonksiyonunu kapalı konuma getirin.

.htaccess dosyanızda birçok değişiklik yapan cache eklentisi bulunur. Bunlardan birisi de W3 Total Cache eklentisidir. Bu tip eklentilerin yol açtığı sorunlar genelde geri dönüşü zor olan sorunlardır.

Veritabanı,resim,js ve css optimizasyonu (Sıkıştırması) yaparken geri dönüşü zor değişiklikler yapabilen bu eklentileri kurmadan, kullanmadan ve tercih etmeden önce lütfen yeterli bilgiyi edinin.

Haftada bir de olsa mutlaka yedekleme almayı ihmal etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!