Ana sayfa WhatsApp WhatsApp Telefon numarası ve/veya telefon değiştirmek

WhatsApp Telefon numarası ve/veya telefon değiştirmek

0

Telefon numarası ve/veya telefon değiştirmek

WhatsApp telefon numaranızı değiştirmek

Eski telefon numaranızı değiştirmeden önce, WhatsApp hesabınızı yeni numaranıza taşımalısınız. Bunu yapmanın en kolay yolu, Numara Değiştir özelliğimizi kullanmaktır. Bu özelliği kullanarak, gruplarınız ve (profil bilginiz de dahil olmak üzere) hesap bilgilerinizi taşıyabilirsiniz.

Numaranızı değiştirme hakkında daha ayrıntılı bilgi için: Android | iPhone | Windows Phone | Nokia S40 | BlackBerry | BlackBerry 10

Kişilerinizin eski numaranızı telefonlarının adres defterinden silip, yeni numaranızı eklediklerinden emin olun. Numara geri dönüşümü mobil operatörler tarafından sıkça yapıldığı için eski numaranız başka birisine verilebilir.

Not: Eski hesabınızı silmenize gerek yoktur. Başarılı bir şekilde Numara Değiştir özelliğini kullandıktan sonra, eski hesabınız otomatik olarak silinecektir.

Telefonunuzu değiştirmek

Farklı telefon tipi

Eğer bir telefon tipinden diğerine geçiş yapıyorsanız, mesela bir iPhone’dan Android’e geçiyorsanız, ve telefon numaranız aynı kalıyorsa hesap bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Bu bilgiler telefon numaranıza bağlıdır. Yeni telefonunuza WhatsApp’ı indirip numaranızı doğrulamanız yeterlidir.

Not: Mesajlarınızı farklı telefon tipleri arasında taşıyamazsınız.

Eğer bir telefon tipinden diğerine geçiyorsanız ve telefon numaranız aynı kalmayacaksa, WhatsApp’ı yeni telefonunuza indirerek yeni telefon numaranızla doğrulamanız yeterlidir.

Önemli: Eski hesabınızı silmeyi unutmayın. Ancak, hesabınızı silmediyseniz ve artık eski telefonunuza erişiminiz yoksa, üzülmeyin. Eğer eski telefon numaranızın yeni sahibi 45 gün sonra WhatsApp’ı yeni telefonunda aktive ederse, o telefon numarasına bağlı olan tüm hesap bilgileriniz tamamen silinecektir.

Aynı telefon tipi

Eğer aynı tip bir akıllı telefona geçiş yapıyorsanız, mesela bir Android’ten başka bir Android telefona geçiyorsanız, o zaman mesajlarınızı taşıma opsiyonunuz olabilir.

Telefonunuzu değiştirdikten sonra

Eski telefonunuzu başkasına vermeden önce tüm bilgilerinizi sildiğinizden emin olun. Eğer telefonda SD kart varsa, buradaki bilgileri de silmeyi unutmayın. Böylece, WhatsApp mesajlarınız gibi, kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilmesini engellemiş olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!