Opera web browser güncellendi! Neler yeni görelim…

Internet tarayıcılarının babası olarak nitelendirebileceğim Opera, benim de kullanmış olduğum  bir web tarayıcısı. Son güncellemesi beni oldukça sevindiren yeniliklerle dolu…

Opera hakkında daha önce birçok yazı yazmıştım. Önerilerimi hep operadan yana kullanırım. Opera daha hızlı web sayfalarını açma ve daha az sistem gereksinimi konusunda rakiplerinden oldukça ileride…

Son güncelleme ile Opera’da neler yeni?

Opera sizi korur.

Bir Opera kullanıcısı olarak korunmaktasınız. Opera, dahili reklam engelleyicisiyle sizi kripto madenciliğe karşı koruyan ve tek büyük tarayıcıdır.

Korunmak için reklam engelleyicinizi sürekli açık tutun. Kripto madencilik hakkında daha fazla bilgiyi cryptojackingtest.com adresinden edinebilirsiniz.

Opera’da masaüstü duvar kağıdı

Tek bir tıklatmayla masaüstü arkaplanınızı Opera’nın duvar kağıdı yapın. Hızlı Erişimde Kolay Kurulumu açarak arkaplanınızı Duvar Kağıtlarının altında ilk sırada listelenmiş olarak bulun ve tıklatın. Bu kadar basit!

Sekmeyi tıklatarak yukarı ve geriye gidin

Sayfanın üst kısmına dönmeniz gerekirken bulunduğunuz yeri kaybetmek istemiyor musunuz? Yukarıya atlamak için sekmeyi tıklatın ve daha önce bulunduğunuz yere dönmek için tekrar tıklatın.

Anlık görüntüler alın, düzenleyin ve paylaşın

Web sitesinin herhangi bir bölümünün ekran görüntüsünü almak için kenar çubuğundaki kamera simgesini tıklatın. Düzenleyin, mesajlaşma uygulamalarına kaydedin veya paylaşın.

Web sitelerindeki birimleri değiştirin

Hız, ağırlık, sıcaklık ve daha fazlasını içeren değerleri dönüştürmek için metni vurgulayın.

Her videoyu VR’da izleyin

YouTube, Facebook, Vimeo ve daha fazlasında Oculus Rift ve HTC Vive ile tüm VR videoların tadını çıkarın.

Dahili kenar çubuk mesajlaşma uygulamaları

Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram ve şimdi VKontakte’yi kullanarak sohbet ederken aynı anda gezinin.

Başlangıç sayfasında temel ayarlar

Reklam engelleyiciyi açın, tarayıcının temasını ve duvar kağıdını değiştirin ve diğer özellikleri ayarlayın – hepsini tek bir yerden yapın.

Görüldüğü gibi Opera rakiplerinin aksine işe yarar özellikleri güncelleme olarak sunarken diğerleri hala sistemi yormaya yönelik güncellemeleri atmaya devam ediyor.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın