Ana sayfa WhatsApp Nokia S40 için Telefon numarası ve/veya telefon değiştirmek

Nokia S40 için Telefon numarası ve/veya telefon değiştirmek

0

Telefon numaramı nasıl değiştirebilirim?

Numara Değiştirme özelliği aynı telefonda WhatsApp hesabınızla ilişkili telefon numarasını değiştirme imkanı sunar. Bu özellik yeni telefon numaranızı onaylamadan önce kullanılmak için geliştirilmiştir.

WhatsApp’ta Numara Değiştir özelliğini kullanırsanız:

  • Eski numaranızdaki gruplarınız, ayarlarınız ve (profil bilginiz de dahil olmak üzere) hesap bilgileriniz yeni telefon numaranıza taşınır.
  • Eski telefon numaranıza ait olan hesabınız silinir, böylece kişileriniz WhatsApp kişiler listelerinde eski telefon numaranızı göremezler.

Aynı telefonu kullandığınız sürece, eğer Numara Değiştir özelliğimizi kullanırsanız, sohbet geçmişinizi yeni telefon numaranızda görebilirsiniz.

WhatsApp telefon numaranızı değiştirmek için

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Seçenekler > Ayarlar > Hesap > Telefon numarası değiştir‘e gidin.
  3. İleri‘ye basın ve eski ve yeni telefon numaranızı girin.
  4. Yeni numaranızı doğrulamak için talimatları takip edin.

Ayrıca yeni sim kartınızı telefonunuza takıp WhatsApp’ı başlatarak da telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. WhatsApp yeni telefon numaranızı yeniden doğrulamak isteyip istemediğinizi soracaktır.

Not: Eğer Numara Değiştir özelliğini kullanmazsanız, hesap bilgileriniz, grup ve ayarlarınız transfer edilmez ve sohbet geçmişinizi kaybedersiniz.

Mesajlaşırken sorun yaşamamak için lütfen WhatsApp kişilerinizin yeni numaranızı telefonlarının adres defterine eklediklerinden emin olun.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!