Haber

Netflix, House of Cards oyuncusu Kevin Spacey ile ilişkilerini kesiyor

House of Cards’ı çevreleyen iddialardan kaynaklanan daha fazla serpinti, Kevin Spacey: Netflix, artık aktörle çalışmayacağını söyledi.

Netflix sözcüsü dün Verge’ye verdiği demeçte, “Netflix, Kevin Spacey’yi içeren Kartlar Evi’nden daha fazla üretim yapmayacak. Gösteri ile ilişkili olarak yolumuzu değerlendirmek için bu boşluk döneminde MRC [HoC yapım şirketi Media Rights Capital] ile çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca, Kevin Spacey’nin oynadığı ve prodüksiyonunda olan Gore filminin çıkışıyla ilerleyemeyeceğimize karar verdik. ”

house-of-cards-kevin-spacey
house-of-cards-kevin-spacey

Iddia Spacey’ye karşı yapıldığı sırada üretim devam eden Kartlar Evi’nin altıncı sezonu için bunun ne anlama geldiği belli değil ve karakterinin, kongre üyesi Frank Underwood’un gösteriye ne kadar merkezi olduğu göz önüne alındığında.

Verge, yapımcıların Underwood’u öldürmeyi ya da muhtemelen diğer karakterlere odaklanan spin-off gösterilerine geçmeyi düşündüklerini ileri sürdü.

Spacey ile Netflix’in kopuşu, aktör Anthony Rapp’ın geçen ay Buzzfeed’e verdiği bir hesabı izledi. Rapp, sadece 14 yaşındayken ve Spacey 26 yaşındayken büyük aktörün cinsel yolla ilerlediğini iddia etti.

Spacey’nin iddialara verdiği cevap, “karşılaşmayı hatırlamadığını” ve aynı zamanda şunları söylemesidir: “Açıklamış gibi davrandıysam, ona sarhoş davranışlarda bulunmayacak şey için en içten özür borçluyum. ”

Fakat aynı zamanda, Rapp’in küçüklere yönelik cinsel ilerlemeler yaptığı yönündeki iddialarından dikkat dağıtmak için yaygın bir eleştiri niteliğindeki gay olarak ortaya çıkmak için aynı anı seçti.

Netflix, geçtiğimiz ayın sonunda, House of Cards’da yapımın durdurulduğunu ve şovun yapım şirketi durumu gözden geçirdiğini ve “oyuncularımızın ve ekibimizin kaygılarını gidermek için” dediğini açıkladı.

Bunun hemen öncesinde, Card of House’un sezon altı sonrasında sona ereceğini, Spacey’ye karşı yapılan iddiaların “derinden rahatsız olduğunu” söylediğini açıkladı. TV endüstrisi basını, gösteriyi durdurma kararının aylar önce alındığını bildirdi.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.