KYK WiFi Çıkış: wifi.kyk.gov.tr Çıkış Sayfası

KYK yurtlarında barınan öğrencilere ücretsiz olarak internet verilmektedir. Bu internet KYK WiFi olarak adlandırılır. Fakat bu interneti kullanırken yaşanan bazı sorunlar vardır. KYK WiFi çıkış sorunu gibi pek çok sorun bulunur. Geriye kalan bu sorunların neden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini bu yazıda bulabileceksiniz.

Ayrıca, içeriğimizde KYK WiFi çıkış gibi GSB WiFi Çıkış gibi bilgilere de erişebileceksiniz.

WiFi.kyk.gov.tr Şifre Değiştirme

Bazı durumlarda KYK Wifi şifresi değiştirme işlemi çok gerekli olabiliyor. Böyle durumlarda yapmanız gereken oldukça basit birkaç işlem vardır. Bu işlemleri yaparak wiFi kyk gov tr sitesindeki kullanıcı şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Adım 1: http://wifi.kyk.gov.tr/ adresine gidin

WiFi.kyk.gov.tr Şifre Değiştirme

Adım 2: Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın

WiFi.kyk.gov.tr Şifre Değiştirme

Adım 3: Ekranda bulunan şifre değiştir butonuna tıklayın ve şifrenizi değiştirin

KYK WiFi şifre değiştirme işlemi bu kadar basittir. Eğer http://wifi.kyk.gov.tr/ adresine giremiyorsanız ilgili ağa bağlı olduğunuza emin olun. Eğer 3G/4G ya da 5G ağına bağlı iseniz, yani yurdun internetine bağlı değilseniz bu sayfa çalışmayacaktır.

wifi.gsb.gov.tr Kota Sorgulama

Üniversite öğrencileri için 16 GB olarak belirlenen kota sürekli olarak sorgulanmak zorunda. Üniversite sitelerine girişler artık kotadan düşmüyor olsa da harici kaynaklardan bilgi alırken öğrenciler bu kotaları sürekli sorguluyor. İdareli kullanılmaya çalışılan KYK Wifi kota sorgulama işlemi şu şekilde yapılıyor:

Adım 1: http://wifi.kyk.gov.tr/ adresine gidin

Adım 2: Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın

Adım 3: Kota Bilgileri'ne tıklayın / dokunun

Adım 3: Kota Bilgileri’ne tıklayın / dokunun

Bu adımları takip ederek KYK Wifi kota sorgulama işlemlerinizi yapabilir ve ne kadar kotanız kaldığını görebilirsiniz.

WiFi.kyk.gov.tr Çıkış | KYK WiFi Çıkış

Üniversite öğrencileri, kaldıkları KYK yurdunda bağlandıkları bu internetten çıkmazsa kotaları düşebiliyor. Unutulan internet bağlantısı kotanın gereksiz yere tükenmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden KYK WiFi çıkış işlemlerinin yapılması gerekiyor. Bağlı olunan bu ağdan çıkış yapmanın adımları çok basittir:

Adım 1: http://wifi.kyk.gov.tr/ adresine gidin. Eğer giriş yapmışsanız burada oturumunuz açıktır. Ekrandaki çıkış yap butonuna dokunarak çıkış yapabilirsiniz.

WiFi.kyk.gov.tr Çıkış | KYK WiFi Çıkış
WiFi.kyk.gov.tr Çıkış | KYK WiFi Çıkış

Eğer bu sayfa farklı görünüyorsa, giriş yapmanız isteniyorsa, zaten çıkış yapmışsınız demektir. Ekstra olarak KYK WiFi çıkış yapmanıza gerek yoktur.

Gsb WiFi Çıkış E-Devlet

E-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor bakanlığı WiFi hizmetinde oturumunuzu sonlandırmak ve çıkış yapmak istiyorsanız aşağıdaki sayfayı ziyaret edin.

Gsb WiFi Çıkış E-Devlet

İlgili Sayfa: https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri

Kullanıcı bilgilerinizle sayfada oturum açtıktan sonra arama kutusuna “gsb wifi” yazmanız yeterli olacaktır. Böylece ilgili sayfaya ulaşabilecek ve E-Devlet üzerinden GSB WiFi çıkış işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

GSB WiFi Çıkış Sayfası

GSB Wifi Çıkış
GSB Wifi Çıkış

Telefon, tablet ya da bilgisayarınızda http://wifi.gsb.gov.tr/ adresine giderek GSB WiFi çıkış sayfasına erişebilirsiniz.

Siteye eriştikten sonra KYKWIFI adında bir WiFi bağlantısı bulacaksınız. Bu bağlantıya bağlı olduğunuz için bu sayfayı görüntüleyebiliyorsunuz. Çıkış butonuna tıklayarak Wifi ağından çıkış yapabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın