Başlangıç Web Geliştirme Web Tasarım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Web Tasarım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0

Kahramanmaraş Web Tasarım firmaları arasında en çarpıcı ve yenilikçi web sitelerini webdeyazilim.com ekibi yapıyor! Web tasarım konusunda 10 dan fazla web tasarım uzmanına sahip olan webdeyazilim.com ekibi bir çok firmaya web tasarımı konusunda hizmet vermiş ve müşterilerinin memnuniyetini kazanmayı başarmıştır.Kahramanmaraş Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım genel olarak bir firmanın ya da kişinin en temel bilgilerini internet ortamında erişilebilir kılmak için optimize edilmiş görsel sunum haline getirme sürecidir.

Kimilerine göre sadece kartvizit üzerinde bulunan bilgileri web sayfası üzerine düzensiz ve özensiz yerleştirilmesi olayı olsa da bize göre müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan sanal ofislerdir. Müşterilerin dijital  Dünya’da firmanın ürünlerini, hizmetlerini ve firmaya ait tüm bilgilere kolaylıkla erişebilmesini sağlayan bir yazılımdır. Firmaların daha çok müşteriye ulaşmasını sağlamak ve kazançlarını artırmak için sektörde son derece önemli bir yeri bulunan bir hizmettir.

Web Site Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web siteleri;

 • Uzman kişiler tarafından yapılmalıdır
 • Özel Tasarıma sahip olmalıdır
 • Hızlı olmalıdır
 • Sürekli çevrimiçi olmalıdır
 • Güvenli olmalıdır
 • Kolay yönetilebilir olmalıdır
 • Kolay bulunabilir olmalıdır
 • Mobil uyumlu olmalıdır
 • Sosyal medya sitelerine uygun olmalıdır
 • Arama motorlarına uygun olmalıdır
 • Stabil ve özel sunucularda barınmalıdır
 • Ziyaretçilerin her hareketini analiz edebiliyor olmalıdır
Kahramanmaraş Web Tasarım
Kahramanmaraş Web Tasarım

Web tasarım işini yapan firmalar müşterinin istediği bilgileri ve nesneleri web sitesi üzerinde firmanın vizyon ve misyonuna bağlı kalarak uygun web tasarım editörleri kullanarak sunum haline getirmeye özen göstermelidir.

Uzmanlara İş Verin!

Web Tasarım işi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Firmalar web tasarım uzmanı belgesine sahip uzman web tasarımcılar ile çalışmalıdır. Piyasadaki hazır scriptler ve kütüphaneler ile kısıtlı web tasarım hizmeti veren bir çok şahıs bulunmaktadır. Hazır scriptler, temalar ve yazılımlar kullanıldığında güncelleme, satış sonrası destek ve geliştirme evreleri sorunlu olmaktadır. Diğer yandan web sitesinin takibi de zorlaşmaktadır. Piyasadan daha az fiyat verdiği için bu kişiler tercih edilmemeli, web tasarım işi uzmanına emanet edilmelidir.

(webdeyazilim.com ekibi Dijital Pazarlama Uzmanlığı sertifikalarına sahiptir. Ekip, Web Tasarım Uzmanlığı ve Grafik Tasarım Eğitimlerini de tamamlamıştır.)

İletişime geç ve ücretsiz TEKLİF AL!

Kahramanmaraş Web Tasarım

Firmalara özel kurumsal web sitesinin uzman web tasarımcılar tarafından yapılması oldukça önemlidir. Web tasarımı sadece firmanın kartvizitindeki bilgileri internet ortamına aktarmaktan ibaret değildir. Web siteleri Firmanın tüm bilgilerini, vizyon ve misyonunu, işleri hakkındaki bilgi içerikli makaleleri, müşteriler ile olan etkileşimini, sosyal medya hesaplarını ve paylaşımlarını, resimlerini, videolarını ve ziyaretçilerinin notlarını içermelidir. Firmanın ziyaretçileri internet ortamında firmayı mümkün mertebe kolay bulmalıdır.

Kahramanmaraş Web Tasarım

Ziyaretçiler web sitesine girdikleri anda canlı destek paneli üzerinden anlık olarak satış temsilcisine bağlanabilmelidir. Diğer yandan iletişim sayfasındaki iletişim formunu doldurarak firmanın ilgili birimine hızlı ve kolay şekilde e-posta gönderebilmelidir.

İletişime geç ve ücretsiz TEKLİF AL!

Kurumsal Mail Hizmetini Kesinlikle Alın!

Firma yetkililerinin her birinin kurumsal mail adreslerinin olması gerekir. ([email protected] gibi) Ziyaretçiler firmaya kurumsal mail adresileri üzerinden e-posta gönderebilmelidir. Firma yetkilileri kendileri için hazırlanan mail arayüzleri ile e-postalarını hem akıllı telefondan hem tabletten hem de bilgisayar üzerinden kolaylıkla kontrol edebilmelidir. Ayrıca gönderdikleri e-postaların karşı tarafa güvenle teslim edilmesi için gerekli dijital imzaların sunucu taraflı müdahaleler ile entegre edilmesi gerekir. Spam olarak algılanmayan ve üçüncü taraf kişilerin erişemeyeceği güvenli bir e-posta trafiği firmalar için son derece önemlidir.

Kahramanmaraş Web Tasarım
Kahramanmaraş Web Tasarım

Özel Grafik Tasarım

Bir çok web tasarım firması müşterilerine hazır görseller ve grafiksel objeler sunmaktadır. Bunun aksine Kahramanmaraş web tasarım (webdeyazilim.com) ekibi her bir müşterisi ve her bir web sitesi için sıfırdan özel grafik tasarımları web sitesine entegre etmektedir. Firmaya özel renkler, logolar, İllustrasyon ve Photoshop işlemleri uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilir ve müşteriye özel ve özgün grafik tasarım uygulaması gerçekleştirilir.

Kahramanmaraş Web Tasarım

Sürekli Aktif Kalan Siteler

Web tasarım uygulamalarında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de web sitelerinin sürekli aktif kalmak zorunda olmalarıdır. Bunun bilincinde olan web tasarım uzmanları web sitelerini kendi fiziksel sunucularında barındırmalı ve periyodik bakımlarını gerçekleştirmelidir. Web siteler, firmaların sanal ofisleri olduğu için 7/24 online (UPtime) olmalıdır. Piyasadaki ucuz web sitesi yapanlara itimat eden firmaların yaşadığı en büyük sorunlardan biri de sitelerinin sürekli aktif olamaması ve sürekli olarak çevrimdışı kalmasıdır. 

İletişime geç ve ücretsiz TEKLİF AL!

Kahramanmaraş Web Tasarım

Web siteleri genelde her zaman açık kalıyor diye bilinir. Fakat saniyelik ve dakikalık analizlerde çoğu web sitesinin haftada, ayda ve yılda çok uzun süreler çevrimdışı kaldığı bilinmektedir. Bunun sebebi daha önce de bahsettiğim gibi ucuz web sitesi yapan kişiler ve kurumlar tarafından sunucu maaliyetlerini düşürmek için paylaşımlı hosting veya reseller gibi ürünler tercih etmeleridir.

Kahramanmaraş Web Tasarım

Ucuz web sitesi yapan kişi ya da kurumları sürekli olarak dile getirip yaptıkları web sitelerini satın almamanız gerektiğini daha çok para ödeyin diye hatırlatmadığımı samimiyetimle söylemek istiyorum. Müşterilermizin büyük bir kısmı ikinci ve daha sonraki web sitelerini bize yaptırıyorlar. Eskiden yaptırdıkları web sitelerinde yaşadıkları sorunları bizimle giderdikleri için her biri ayrı ayrı referansımız olmaya hazır. Piyasanın içinde geçirdiğimiz süre boyunca sektörü analiz edip firmaların ihtiyacı doğrultusunda hizmet vermeyi öncelik haline getirdik.

Kahramanmaraş Web Tasarım

Firmanıza Özel Tasarım Talep Edin!

Her web sitesinin her firmaya uymadığını, bu yüzden her firmaya özel olarak web tasarımı yapılması gerektiğini daha önce de belirtmiştim. Web sitesinin yanında firma çalışanlarının hem kendi arasındaki iletişimi hem de diğer firmalar ve müşteriler ile olan iletişimini sağlaması için kurumsal mail hizmeti alınması gerektiğini de daha önceki kısımlarda belirtmiştim. Buradan yola çıkarak web sitesinin sadece bir iki sayfalık sunumdan ibaret olmaması gerektiğinin, yanında ek olarak verilecek hizmetlerin firma ile uyumlu olması gerektiğinin ve tüm bunları gereğinden fazla maaliyete yapılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

İletişime geç ve ücretsiz TEKLİF AL!

Kahramanmaraş Web Tasarım

Tüm bu hizmetlerin güçlü ve paylaşımsız sunucularda barınması gerekiyor. Sunucuların sürekli aktif olması ve site performansının maksimum düzeyde tutulması, sitelerin hızlı olması gerekmektedir. Sitelerin güvenlik bakımları periyodik olarak yapılmalıdır. Web sitesi arama motorlarında kolaylıkla bulunabilmeli ve en üst sıralarda çıkması için müdahaleler yapılmalıdır. Tüm bu bakımlar periyodik olarak yapılmalı ve ziyaretçi etkileşimleri ölçülmelidir. Ziyaretçilerin hangi cihazdan saat kaçta kaç kere girdiği, kaş yaşında olduğu ve ne sıklıkla siteyi ziyaret ettiği gibi ayrıntılı bilgiler firmaya düzenli olarak sunulmalıdır. Firmaların kendi ziyaretçilerine hitap etmeleri, yeni ziyaretçilerini tanımaları ve ziyaretçi sayısını günden güne artırmak için çeşitli iyileştirmeler yapılmalıdır. Ancak bu şekilde yapılan web siteleri gerçek anlamda yatırım değeri taşıyacak ve fiyatını hak edecektir.

Kahramanmaraş Web Tasarım firmaları içerisinde en yenilikçi ve özgün tasarıma sahip web siteleri tasarlayan webdeyazilim.com ekibini tercih edin. En avantajlı fiyatlara kurumsal web sitesi ve kurumsal mail adresleri satın almak için bizimle iletişime geçin!

İletişime geç ve ücretsiz TEKLİF AL!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!