iPhone Dil ve Bölge Para Nedir?

iPhone hakkında merak edilen bir diğer soru olan iPhone dil ve bölge para nedir sorusuna bu haberimizde detaylı şekilde yanıt vereceğiz.

iOS ve iPhone kullanıcılarının bildiği gibi iPhone aygıtlarda dil ve bölge ayarları vardır. Bu ayarların içerisinde aynı zamanda para ayarı da vardır. Bu ayarların kontrol edildiği yer aslında dil ve bölge para ayarları olarak ifade edilebilir.

iPhone Dil ve Bölge Para Nedir?

Eğer bir iPhone telefona sahipseniz telefonunuzun ayarlarında dil ve bölge para ayarlarını görmüşsünüzdür. Telefonunuzun dilini, bulunduğunuz bölgeyi ve para birimi görüntüleme ayarlarınızın yapıldığı yer dil ve bölge para ayarlarıdır. Bu ayarları kullanarak ilgili bilgileri güncelleyebilir ve istediğiniz formatta görüntüleyebilirsiniz.

Dil ayarları telefonun dil seçeneklerini içerir. Telefonu hangi dilde kullanacağınızdan hangi sözlük ayarlarını tercih edeceğinize kadar pek çok dil ayarını bu ayarlar bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Dil ve Bölge Para Nedir?

Bölge ayarları içerisinde ise bulunduğunuz ülke ve bölgeyle ilgili ayarlamalar yaparsınız. Türkiye bölgesini seçerek aslında telefonun yerelleştirilmesini ve ayarların buna göre yapılandırılmasını sağlayabilirsiniz. Buna en iyi örnek klavye ayarları ve telefon arayüzünün Türkçeleşmesi denebilir.

Dil ve Bölge Para ayarları da telefonunuzda görüntülenecek para birimi ve ikonunun yapılandırıldığı ayarlardır. Telefonunuzdaki para biriminin TL mi yoksa Dolar mı olacağına bu ayarlar üzerinden karar verebilirsiniz. Bu tür ayarlar telefonunuzu özelleştirmeye ve işlerinizi kolaylaştırmaya yaramaktadır.

iPhone Dil ve Bölge Para Ayarları

Cep telefonunuzdaki dil ve bölge ayarlarının yanı sıra para ayarlarını da yapmak için basit birkaç adımı tamamlamanız gerekir.

Ayarlar > Genel > Dil ve Bölge yolunu izleyerek bu ayarlara erişebilirsiniz.

iPhone Dil ve Bölge’de yazan ‘Para’ nedir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi ayarlarda Dil ve Bölge adında bir seçenek bulunur. Burada bulunan ayarlar ile telefonunuzun dilini ve bölgesini ayarlayabilirsiniz. Bu ayar telefonunuzu yerelleştirmeye yarar.

Ayarlarda bulunan Dil ve Bölge kısmında yazan Para ayarı ise para birimini yerelleştirmek ve tercihinize göre düzenlemek içindir. iPhone içindeki ödeme ayarlarının varsayılan olarak bu para birimleri ile yapılabilmesi ilgili ayarlar ile mümkün kılınıyor olabilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın