Huawei P10 Lite resmi olarak duyuruldu

Huawei P10 Lite | Uzun  zamandır merakla beklenen Huawei P10 Lite, resmi olarak duyuruldu. Fiyatı ve şıklığı ile dikkat çeken Huawei P10 Lite kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi ? 

 

Huawei P10 Lite
Huawei P10 Lite

Huawei P10 Lite

Uzun zamandır tasarımı, arayüzü ve özellikleri konusunda çeşitli spekülasyonlara sebep olan Huawei P10 Lite resmi olarak duyruldu. Huawei P10 Lite’ın genel özellikleri, tasarımı ve kalitesi ilk deneyimlerden sonra gerçek anlamda anlaşılacak. Sayısal olarak özelliklerinden bahsedecek olursak :

Huawei P10 Lite
Huawei P10 Lite

Huawei P10 Lite özellikleri :

5,2 ” FULL HD ekrana sahip olan Huawei P10 Lite, 8 çekirdekli Kirin 658 işlemciye sahip. Bu işlemciye 4GB Ram eşlik ediyor. Huawei P10 Lite’ın depolama kapasitesi ise 32GB  ve 128GB’a kadar microSD desteği veriyor. Knuckle Sense Technology ismi verilen teknolojiyle parmağın arka kısmıyla ekrana tıklatıldığında daha önceden ayarlanmış farklı eylemler gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca Huawei P10 Lite EMUI 5.1 arayüzüne sahip. 3.000 mAh bataryası olan Huawei P10 Lite hızlı şarj özelliğini de destekliyor.

Huawei P10 Lite
Huawei P10 Lite

Huawei P10’un aksine ön kısmında herhangi bir tuş barındırmayan cihazı, bu haliyle ön taraftan Huawei P9 Lite’a daha çok benziyor. Arka tarafta parmak izi okuyucusu yer alırken kamerada da farklılık göze çarpıyor. Huawei P10’da çift kamera kullanılırken Huawei P10 Lite’da 12 megapiksel çözünürlüğünde tek kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 8 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası sunuluyor. EE isimli alışveriş sitesinde ön siparişe açılan cihazın ne zaman ve ne gibi bir fiyatla satışa sunulacağı konusu henüz belirsizliğini koruyor.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın