Başlangıç Haber Hangi cihazlar iOS 14 Güncellemesi alacak?

Hangi cihazlar iOS 14 Güncellemesi alacak?

0

Haziran ayında WWDC etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni işletim sistemi hakkında bazı söylentiler yayılmaya devam ediyor. Bu söylentilerden birisi de iOS 14’ün desteklenmeyeceği cihazların listesi hakkında.

Ortaya atılan iddiaların çoğunluğu iOS 14’ün kullanıcı odaklı olacağı. Önceki güncellemelerin çoğu güvenlik ve hata gidermeleri içeriyorken ios 14 tamamen kullanıcı odaklı olabilir. Fakat her iPhone ios 14 yeniliklerine sahip olamayacak.

ios 14
ios 14

Kullanıcı Odaklı iOS 14

Her işletim sisteminde olduğu gibi bu sürümde de bazı telefonlar güncelleme alamayacak. Kullanıcı odaklı olacağı öngörülen iOS 14 ise aşağıdaki telefonlarda kullanılabilecek. Ayrıca listemizde iOS 14 güncellemesi almayacak modeller de bulunuyor. Sızıntılara göre elde edilen bilgilerin büyük oranda doğru olduğu tahmin ediliyor.

ios 14
ios 14
iOS 14 güncellemesi alacak cihazların listesi: 

iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPod touch (7. nesil) modellerinin güncelleme alacağı söyleniyor.

ios 14
ios 14

Ayrıca iOS 14’ün yanı sıra iPadOS 14 de gelecek güncellemeler arasında. Geçtiğimiz zamanlarda tanıştığımız iPadOS alacağı güncelleme ile hangi cihazları destekleyecek?

iPadOS 14 hangi cihazları destekleyecek?

iPadOS 14 cihaz desteği konusunda iOS 14 gibi insaflı olmayacak. Eski cihazlara olan desteğin kesileceği tahmin ediliyor.  12.9 inç iPad Pro, 11 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad Air (3. nesil) modellerinin güncelleme alması bekleniyor. Daha eski cihazlar iPadOS 14 güncellemesini alamayacak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!