Ana sayfa HABER Google Pixel 2017’de ne kadar sattı?

Google Pixel 2017’de ne kadar sattı?

0

Her birimizin en az bir kere hizmetlerinden bir tanesini kullandığı Google inc. Google Pixel telefon satışlarında beklediği sayıya ulaşmış olmasa da büyük bir çıkış gösterdi…

2016-2017 yılı içerisindeki Google Pixel satışları açıklandı!

Dünyanın teknoloji devleri arasında telefonlarını satmaya çalışan Google, yazılım dünyasındaki başarısını fiziksel marketlerde de yakalamak istiyor. Fiziksel ürünlere olan yatırımlarını zaman zaman gördüğümüz Google, Google Pixel adlı telefonunu 2016-2017 yılları arasında 3,9 milyon adet satmayı başarmış.

google pixel

IDC adlı araştırma firmasının yaptığı araştırma sonuçlarına göre Google Pixel modellerinin 2017 yılı satış rakamları açıklandı. Paylaşılan verilere göre Google, 2016 yılına oranla 2017 yılında iki kat fazla telefon satış rakamlarına ulaştı. Geride bıraktığımız yıl firmanın yaklaşık 3.9 milyon adet Google Pixel ailesinden herhangi bir modelin satışını yaptığı belirtildi. Her ne kadar Google, akıllı telefon satışlarında artış sağlasa da Apple ve Samsung gibi rakiplerinin çok çok gerilerinde kaldığını belirtmek gerekiyor.

Son zamanlardaki güncellemeler ile özellikle kamera ve sosyal medya kullanımını etkileyecek olan iyileştirmeler sunan Google Pixel, kullanıcılarının memnuniyetini zaman içerisinde artırmayı başarmış ve satışlarını artırmış.

3 Mart 2017 de yazmış olduğumuz Google, bu yıl yeni nesil Pixel’den ümitli! habere göre Google Pixel zaten satışlarının artması beklenen bir telefondu. Bu artışın sebebi güncellemeler ve şüphesiz reklamlardır. Reklamların bir tanesinde Nusr-et’in de oynadığını daha önceki haberlerden takip etmiştik…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!