tesla süper şarj webdeyazilim
Haber

Avrupa’da Tüm Evlerin Ücretsiz Olarak Süper Şarj Kullanmasına izin Verildi!

Kısaca Tesla, elektrikli araç tasarlayan, üreten ve satan Palo Alto, California merkezli bir Amerikan şirketidir. Hadi Tesla süper şarjdan da bahsedelim..

tesla süper şarj-webdeyazilim
tesla süper şarj

Tesla, tüm elektrikli araçlarının süper şarj cihazlarını Avrupa’da ücretsiz kullanmasına izin verdi. Son zamanlarda Tesla, Avrupa bölgesine yeni V3 süper şarj cihazlarını kurdu. Bu yeni süper şarj cihazlarıyla, ağında ortak CCS standart şarj bağlantı noktasını tanıttı.

Teslanın Türkiyede ki tahmini şarj noktalarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu CCS şarj portu, Avrupa’daki birçok elektrikli araç tarafından desteklenmektedir. İnsanlar bunu öğrenir öğrenmez, birçok kişi tesisi Ev’lerinde test etti.

Tarihte elektrikli arabaların istasyonlardan şarj edebildiği ve bu da ücretsiz olması kulağa çok hoş gelmekte.


Önerilen içerik: En İyi Elektrikli Araba Modelleri


Tesla V3 Süperşarj cihazları tüm evler de uyumludur

Tüm bunlar olurken, bir elektrikli araç kiralama şirketi ‘Nextmove’ bu süper şarj cihazlarıyla çeşitli elektrikli araçları şarj etmeyi denedi. Nextmove ayrıca testin bir videosunu yaptı ve YouTube kanalına yükledi. Şirket yeni Supercharger’da test ettiği elektrikli otomobillerin listesi:

  • BMW i3
  • Porsche Taycan
  • Volkswagen ID.3
  • Volkswagen e-Golf
  • Renault Zoe
  • Hyundai Kona
  • Hyundai Ioniq
  • Chevy Bolt EV

Fişe takıldığında hepsinin başarıyla şarj edildiği ortaya çıktı. Bazıları bunun yeni bir AB yasasından kaynaklanabileceğine inanıyor.

Bazı insanlar, bunun muhtemelen elektrikli araçları Tesla arabalarında olduğu gibi ücretsiz şarj edilmesine izin veren bir hata olduğunu iddia ediyor, kullanıcıların bu cihazı kullanmak için cüzdanlarından ödeme yapmaları gerekiyor. Üstelik, diğer marka kullanıcılarının bir Tesla hesabına sahip olmaları gerekiyor.

Tesla açıklama yapana kadar bu V3 süper şarj cihazlarıyla ilgili hangi iddiaların doğru olduğunu söyleyemeyiz. Bu nedenle, Tesla’nın diğer elektrikli araç üreticileriyle bir anlaşma yapması mümkün olabilir.

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Mehmet Çoban

`TURKEY 🇹🇷 ▪︎`Edit ▪︎`Decup ▪︎`Photoshop ▪︎`Content Producer ▪︎`Social Media Management

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.