Başlangıç Oyun EA Access Nedir? Özellikleri Nelerdir?

EA Access Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0

EA Access nedir? Özellikleri nelerdir? Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden olan Electronic Arts yeni oyun mağazası EA Access e-mağazasını tanıtarak kendi oyun mağazasını kuran oyun geliştiricileri arasına katıldı.

EA Access Nedir? Özellikleri Nelerdir?
EA Access Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bilgisayar oyunları sektörünün her geçen gün gelişmesiyle oyun geliştirici firmalar kendi oyun mağazalarını oluşturarak Pazar payını yükseltmeyi amaçlamaktadır. Bu girişimlerden bazıları büyük kazançlar ve popülerliğe kavuşuyor bazıları da tarihin tozlu sayfalarına karışıp gidiyor.

Bizlerde bu yazımızda sizlere Electronic Art’ın oyun mağazası olan EA Access hakkında bilgiler ve özellikleri hakkında detaylar vereceğiz. Hadi gelin başlayalım!

EA Access Nedir? Özellikleri Nelerdir?

EA Access, Electronic Arts’ in oluşturduğu oyun alınabilen e-mağazadır. Diğer oyun mağazalarına rakip olması amacıyla EA tarafından oluşturulan bu oyun mağazası bir diğer deyişle oyun kiralama servisi olarak çalışmaktadır. Ancak bu mağaza da sadece EA tarafından yayınlanan oyunları satın alabilirsiniz.

Diğer mağazalara göre daha uygun fiyatlı bir servis olan EA Access Xbox One, Steam ve PlayStation platformları üzerinden erişilebilir durumda. Bu servisi kullanan aboneler EA şirketinin yayınlayacağı oyunlara erken erişim hakkına sahip olurlar. Ayrıca bu erken erişim sağladığınız oyunları satın almadan önce belirli bir süreliğine ücretsiz olarak deneyebilir hoşunuza giderse satın alarak kaldığınız yerden devam etme hakkına sahip olursunuz.

EA Access Faydaları

EA Access üyeliğine sahip olduğunuz takdirde Electronic Arts tarafından yayınlanan oyunları yayınlanmadan 5 gün önce indirebilir ücretsiz olarak belirli bir süreliğine deneyebilir ve beğendiğiniz takdirde satın alarak oyununuzu oynamaya devam edebilirsiniz. Diğer oyun satış platformlarına göre daha uygun fiyatlı olan EA Access platformu Xbox üzerinden oyun satın alımlarında yüzde 10 indirim imkanı da sunuyor.

EA Access PC web sitesi üzerinden erişilebilen versiyonudur. Ayrıca EA Access PS4 oyunları kategorisinden PlayStation üzerinden oynayacağınız oyunlara ulaşabilirsiniz. EA Access oyunlarından EA tarafından geliştirilen oyunlara da ev sahipliği yapıyor. EA Access oyunları arasından bazıları ise şunlar;

  • FIFA 14 / FIFA 15 / FIFA 16 / FIFA 17 / FIFA 18 / FIFA 19 / FIFA 20
  • BATTLEFİELD HARDLİNE / BATTLEFİELD: BAD COMPANY 2 / BATTLEFİELD 3 / BATTLEFİELD 4
  • NBA LİVE 15 / NBA LİVE 16 / NBA LİVE 17 / NBA LİVE 18 / NBA LİVE 19

EA Access fiyatları ise şu şekilde;

  • Platforma PS 4 üzerinden abone olursanız aylık 25 yıllık 169 TL ödemeniz gerekiyor.
  • Platforma Microsoft Store ve Xbox One üzerinden abone olursanız aylık 12 yıllık 65 TL ödemeniz gerekiyor.
  • 31 Ağustos 2020’de Steam’e gelecek olan bu platformun Steam üzerindeki ücretleri henüz belli değil.
  • EA Access’e web sitesi üzerinden abone olursanız normal sürüm için aylık abonelik için 4,99 dolar, yıllık abonelik için 29,99 dolar ödemelisiniz. Pro sürüm ise aylık abonelikte 14,99 dolar yıllık abonelikte 99,99 dolar ödemelisiniz. Bu da güncel kur üzerinden normal sürümde aylık abonelik 36,87 TL, yıllık sürümde 211,11 TL demektir. Pro sürüm için ise aylık abonelik 109,81 TL yıllık abonelikte 732,47 TL demektir.

Bu fiyatlara EA Access platformuna üye olup olmamak sizlere kalmış…

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!