Ana sayfa Haber e-Devlet alt üst soyağacı sorgulama kullanıma açıldı!

e-Devlet alt üst soyağacı sorgulama kullanıma açıldı!

0

e-Devlet alt üst soyağacı sorgulama son 24 saatin ülke gündemindeki en popüler konusu herhalde. Sistem zaman zaman çökse de şimdilik herkes nereden nasıl geldiğini bulmanın peşinde…

e-Devlet alt üst soyağacı sorgulama yaparak kütüğünüzü detaylı olarak sorgulayabilirsiniz. e-Devlet internet sitesine yoğun talep gerçekleştiği  için sunucu şuan zor durumlar geçiriyor olsa da önümüzdeki zamanlarda insanların merakını gidermesi ile bu sorun çözülecektir.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-Devlet sistemi üzerinden tüm soy bilgilerine ulaşabiliyorlar. Teknik çalışmaların halen devam etmesi üzerine sistem zaman zaman duraklatıldı.

e-Devlet’e girmek için tıkla

e-Devlet soyağacı sorgulamak için e-Devlet sitesi yada uygulaması üzerinden oturum açmanız gerekiyor. Alt üst Soy bilgisi sayfası üzerinden soy bilgilerinin gönderilmesi için talep göndermeniz de şart koşulmuş. Talebi gönderdikten sonra cep telefonunuza Alt üst Soy Bilgisi hakkında onay mesajı geldikten sonra sistem üzerinden Alt süt Soy Bilginizi görüntüleyebiliyorsunuz.

e-Devlet alt üst soyağacı sorgulama
e-Devlet alt üst soyağacı sorgulama

e-Devlet alt üst soyağacı sorgulama için siteye girilmiyor

Alt üst Soy Bilgisi sorgulama işlemi şu an itibari ile çevrimdışı durumda. Sistem yoğun olarak işlem gördüğü için servisin ara ara çevrimdışı kaldığını görüyoruz. Ama bu e-devlet çöktü anlamına gelmiyor. Olası yanlış bilgi sunumlarının ve çeşitli hataların önüne geçmek için teknik ekibin almış olduğu önlemler doğrultusunda e-devlet soyağacı sorgulama sistemi çevrimdışı kalıyor  ve siteye girilmiyor.

Alt üst Soy Bilgisi sorgulama ne işe yarar?

Alt üst Soy Bilgisi sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden yapılan diğer birçok sorgulama gibi bazı durumlarda kurumlara gidip birçok evrak işi ile uğraşmadan soy bilginizi öğrenmenizi sağlar. Ailenizin ve sülalenizin nereden göç ettiği kaç yıl nerede kaldığı gibi bilgileri alt üst soy bilgisi sorgulama ile öğrenebilirsiniz. 

Alt üst Soy Bilgisi sorgulama ücretli midir?

Alt üst soy bilgisi sorgulama e-Devlet üzerinden yapıldığı için tamamen ücretsizdir. Henüz geliştirilmekte olan alt üst soy bilgisi sorgulama hizmeti zaman içerisinde stabil hale gelecek ve daha kolay sorgulamalar yapılabilecektir. Alt üst soy bilgisi sorgulamak için tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!