Başlangıç Mobil Cihazlar Casper Via F20 Özellikleri ve Fiyatı – Günlük Akıllı Telefon

Casper Via F20 Özellikleri ve Fiyatı – Günlük Akıllı Telefon

0

Casper Via F20 Özellikleri ile dikkat çekmeyi başaran ve oldukça uygun fiyatıyla satışa sunulan yeni bir akıllı telefon. Yeni ve uygun fiyatlı bir telefon arayışında olan herkesin karşısına çıkan bu telefonumuz Türkiye’de üretildiği için muadillerine göre oldukça uygun bir fiyata sahip. Bizler de bu yazımızda Casper VİA F20 Özellikleri ve fiyatını inceleyeceğiz.

Casper Via F20 Özellikleri ve Fiyatı - Günlük Akıllı Telefon
Casper Via F20 Özellikleri ve Fiyatı – Günlük Akıllı Telefon

Casper Via F20 Özellikleri ve Fiyatı

Casper Via F20 Özellikleri incelendiğinde birçok kişi tarafından donanımları düşük görülen bir telefon olsa da, günlük kullanım ve ara sıra oyun oynamak için oldukça iş görür bir telefon olarak nitelendirilebilir. Fiyatı dolayısıyla Xiaomi telefonlar ile karşılaştırılan Casper VİA F20’nin bu telefonlara göre çok fazla performans eksiği olduğu belirtiliyor. Fakat üretim yılı bakımından incelendiğinde (2021 Şubat) ve sahip olduğu güncellik seviyesine (Android 11) bakıldığında oldukça uygun fiyatlı olduğu ve diğer telefonlarla karşılaştırılmaması gerektiği daha net bir şekilde anlaşılabilir. Ayrıca benzer bir telefon arıyorsanız Xiaomi Redmi Note 9 Özellikleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Casper Via F20 Özellikleri

Casper Via F20 Özellikleri
Casper Via F20 Özellikleri

Casper Via F20 akıllı telefonunun özellikleri yorumcular ve kullanıcılar tarafından ne kadar kötülese de ortalamanın üstünde bir telefon olduğu kesin. Siz de günlük kullanım için ortalama seviyelerde bir telefon arayışındaysanız bu telefonu ve özelliklerini beğeneceğinizden emin olabilirsiniz.

 • 55inç IPS LCD Ekran Boyutu
 • 720×1600 HD+ Ekran Çözünürlüğü
 • 60Hz Ekran Yenileme Hızı
 • 5000mAh Batarya Kapasitesi – Hızlı Şarj Özelliği Mevcut (18W)
 • MediaTek Helio P35 2.3GHz 8 Çekirdek İşlemci
 • 4GB RAM
 • 128GB Dâhili Depolama Alanı
 • 256GB’ya kadar Hafıza Kartı Desteği

Belirtilen bu temel özelliklerin yanında tasarım bakımından güzel olarak sayılabilecek dört arka ve bir ön kamera barındıran Casper Via F20, fotoğraf çekme açısından da günlük bir deneyim sunuyor. Çok iyi olmayan ancak çok kötü de olmayan bir kamera kalitesine sahip bu telefonun detaylı özellikleri ise şöyle:

 • 48+5+2+2 Megapiksel, Dört Adet Arka Kamera Çözünürlüğü (115 Derecelik geniş açı, makro çekim kamerası ve derinlik kamerası)
 • 8 Megapiksel Ekran İçerisinde Bir Adet Ön Kamera Çözünürlüğü (Portre Moduna Sahip)
 • 1080p 30FPS Arka ve Ön Kamera Video Çekim Kalitesi
 • Dâhili QR Okuma, Konum Ekleme, HDR, Portre Modu ve Yapay Zekâ gibi teknolojileri içerisinde barındırmaktadır
Casper Via F20
Casper Via F20

2021 yılının Şubat ayında satışa sunulan bu telefonumuz, tahmin edilebileceği üzere yazılımsal olarak en güncel seviyelerde yer alıyor. Ayrıca yeni üretilen teknolojileri de içerisinde barındırıyor.

 • Android 10 (Q) İşletim Sistemi, Android 11 (R) sürümüne yükseltilebilir
 • Arka Kapakta Parmak İzi Okuma Teknolojisi Mevcut
 • Hafıza Kartı yerine ikinci SIM Kartı kullanılabilir
 • Beyaz, mavi ve yeşil renk seçenekleri
 • Çerçevesiz Tasarım

Tüm bu özelliklerden yola çıkarak anlaşılan şey, bu telefonun oyunlardan ziyade ortalama bir telefon arayışında olan kişiler için günlük kullanıma göre tasarlanmış olduğudur. Eğer yüksek performans beklentiniz mevcutsa maalesef bu telefon size göre olmayabilir. Fakat tasarım açısından incelendiğinde oldukça hoş göründüğü ve boyutu bakımından da birçok kişi tarafından beğenildiğini belirtebiliriz.

Casper Via F20 Fiyatı

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, Casper Via F20 Türkiye’de üretilen bir telefon olduğu için ülkemizde her noktada bulunabilir ve oldukça uygun bir fiyata satın alınabilir. Bu telefonu ister teknoloji marketlerden, ister telekomünikasyon firmalarından tarifenize ek, isterseniz de internet üzerinden indirim günlerini takip ederek satın alabilirsiniz.

Örneğin bu telefon PTTAvm üzerinden 2250TL gibi bir fiyata alınabilirken, Turkcell Pasaj üzerinden tarifenize ek ayda 255,21TL’ye (12 Ay, toplamda 3062,52TL) alabilirsiniz. İndirim günlerinde fiyatı 2000TL’ye kadar düşebilen bu telefonumuzu hızlı bir şekilde satın almak isterseniz 2300 ile 2600TL aralığında bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!