Bosch Kombi Teknolojisiyle Evlerinizde Yüksek Tasarruf

Yüksek standartlarda enerji tasarrufu sağlayan Bosch kombi modelleri; uzun ömürlü kullanım deneyimi sunar. Daha fazla bilgi için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kombi kullanımında enerjiden yüksek düzeyde tasarruf elde etmenin yolu, yoğuşmalı kombi çeşitlerini kullanmaktan geçiyor. Konvansiyonel kombiler ile kıyaslandığında çok daha düşük enerji kullanımı ile çok daha yüksek performans sergileyebilen yoğuşmalı Bosch kombi çeşitleri, kış boyunca daha az doğalgaz faturası ile karşılaşmayı sağlıyor. Doğa dostu olan kombilerin kullanım konforu da enerji verimliliği kadar beğeni topluyor.

Bosch Kombi Çeşitleri Nelerdir?

  • Condens 5700i W

Duvar tipi yoğuşmalı kombi modeli, en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Tüm kapasite ihtiyaçlarına mükemmel bir yanıt veren Bosch kombi, bakımı ve kullanımı en kolay olan ürünlerden biridir ve %94 oranında mevsimsel enerji verimliliği sunar.

Her ihtiyaca uygun bir model olmayı başaran yoğuşmalı kombi kullanıcılara 20/22, 24/24 ve 28/30 kW seçeneklerini sunuyor. Bu sayede ortamın büyüklüğüne ve hava koşullarına en uygun tasarımın kolayca seçilmesi mümkün oluyor. Ayrıca 1:5’e varan modülasyon oranı ile son derece yüksek düzeyde bir enerji tasarrufu da sunuyor.

  • Condens 2200i W

Mevsimsel enerji verimliliği %94 olan Bosch tam yoğuşmalı kombi modeli 24 kW ısıtma ve 25 kW sıcak kullanım suyu kapasitesi sunuyor olmasıyla da dikkat çekiyor. Sessiz çalışma prensibine önem verenler ≤45 dB(A) ses seviyesine sahip olan bu kombiyi rahatlıkla tercih edebilir.

  • Condens 7000i W

Yüksek performans, düşük enerji tüketimi ve konforlu kullanım özellikleri Bosch Condens 7000i W yoğuşmalı kombide bir araya geliyor. Bu şık tasarım kullanıcısına 24, 30 kW ısıtma ve 28, 35 kW sıcak su ısıtma kapasite seçenekleri sunarak yüz güldürüyor.

  • Condens 2500 W

Hiçbir beklentiden ödün vermeden tercih yapmak isteyenler rotasını Condens 2500 W yoğuşmalı kombiye çevirebilir. Oldukça düşük bir gaz tüketimi sunan Bosch yoğuşmalı kombinin %93 gibi yüksek verim değerine sahip olduğunu eklemek gerekir.

  • Comfort Condense

30, 35 kW ısıtma ve sıcak su kapasitesi seçenekleri sunan Bosch kombi modeli %92 yüksek verim değeri ile beğeni topluyor. Duvar tipi yoğuşmalı kombi fiyatları ile kıyaslandığında bu kombinin tam bir fiyat / performans ürünü olduğu sonucuna varacaksınız. Bosch internet sitesinde tüm bu modelleri sahip olduğu özellikler ile birlikte inceleyebilirsiniz.

Bosch Kombi Teknolojisiyle Evlerinizde Yüksek Tasarruf
Bosch Kombi Teknolojisiyle Evlerinizde Yüksek Tasarruf

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Gaz formundaki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı forma dönüşmesine yoğuşma adı verilir. En yeni teknolojilerle tasarlanmış olan Bosch tam yoğuşmalı kombi modellerinde gazın yanma tepkimesinden çıkan su buharının ısı enerjisine dönüştürülmesi sağlanır ve bu sayede enerji tasarrufu açığa çıkar. Genellikle yoğuşmalı kombilerin gazı iki defa yaktığı ve bu yolla tasarruf sağladığı düşünülse de bu bilgi doğru değildir.

Sadece ısı eşanjörü yardımı ile bacadan atılacak gazdaki su buharı sisteme yeniden kazandırılır ve ısı üretiminde kullanılır. Bu özellik de kombinin verimini arttırır. Turbo eşanjör sistemi, atık gazdaki sıcaklığı düşürerek su buharının sisteme kazandırılmasını sağlar. Bir anlamda “gizli ısı” olarak adlandırılan bir enerjiden istifade eder de diyebiliriz.

Yoğuşmalı ve Yoğuşmasız Kombi Arasındaki Farklar Nedir?

Yoğuşmasız kombiler, konvansiyonel kombi olarak da adlandırılır. Bu kombi çeşitlerinde doğalgaz yandığında meydana gelen atık formdaki gaz ve yanma esnasında oluşan su buharı doğrudan bacadan dışarı atılır. Ancak yoğuşmalı kombi çeşitlerinde söz konusu su buharı sisteme yeniden kazandırılır ve bu sayede önemli oranda enerji tasarrufu sağlanır. Özellikle Bosch yoğuşmalı kombi çeşitlerinde bu sistemin son derece başarılı bir işleyişe sahip olduğu bilinir.

Yoğuşmalı kombi çeşitlerinde atık gaz sisteminin ön kısmında ısı eşanjörü bulunur. Bu ısı eşanjörü, gaz bacadan çıkmadan önce gazdaki su buharını ayrıştırır. Ayrıştırılan su buharı da enerjiye dönüştürülür. Böylelikle doğalgaz kullanımından önemli düzeyde bir tasarruf sağlanmış olur. Kullanıcılara daha tasarruflu bir kombi kullanımı imkanı tanınırken doğaya salınan zararlı gaz oranının azalması da mümkün hale gelir.

Yüksek Tasarruflu Bosch Kombi Teknolojisini Deneyimleyin

Yoğuşmalı kombilerin verimliliğinin yüksek olması nedeniyle en tasarruflu kombi çeşitleri olduğunu söyleyebiliriz. İnternetten online olarak Bosch kombi fiyatları ve modelleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Kombilerin sahip olduğu tüm özellikleri öğrenebilir ve yaşam alanlarına en uygun modeli kolayca tespit edebilirsiniz. Yetkili servis ağı son derece geniş olduğundan Bosch kombi bakım ve temizliği için uzun süre beklemeniz gerekmez. Kombinizin yıllarca yüksek performans ve düşük enerji tüketimi eşliğinde çalışması için rutin bakımını ve temizliğini ihmal etmeyin. Evinizde yüksek enerji tasarrufu için hemen şimdi Bosch kombileri mercek altına alın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın