ASUS ROG XG2 Harici grafik kartı GPU – Laptop ve Masaüstü

ASUS ROG XG2 harici grafik kartı (laptop ve masaüstü için)

Bu yazımızda resimlerini gördüğünüz ASUS’un ürettiği ROG XG2 eGPU (harici – external) grafik kartı hakkında biraz bilgi vermek istedik. Bu dünya güzeline aşık olmamak elde değil. Oyunlar her ne kadar grafik kartına yüklense bile daha çok yüklenen ticari grafiksel işlemler kadar yük bindiremiyor. 3 boyutlu ve HD FULL HD video çalışmaları için Görüntü Oluşturma (render) işlemi, bildiğiniz üzere çok fazla GPU performansı istemektedir. Haliyle bu tarz ürünler üretilirken tasarımları ise kendine hayran bırakacak düzeyde kaliteli görünüyor. Sürekli gelişen yazılımları tam performans kullanabilmek için donanımınızın bunu karşılaması gerekiyor. Sıfırdan tesisatı kurmak yerine elinizdekileri kullanmak daha karlı olacaktır. Fakat buradaki ürünü alternatif çözüm olarak göstermek yanlış olacaktır. Son çıkan GPU lardan olan bu parça 10 Ocak 2016 tarihinde tanıtıma çıktı. Fiyatı ile ilgili kesin bilgi yayımlamış değiller. Profesyonel düzeyde iş yapabileceklerin kesinlikle kullanabileceği bu güzelliği, bilgisayar teknolojilerinin ne düzeyde gelişmekte olduğundan haberdar olun diye tanıttık.

Normal düzeyde bilgisayar kullanıcılarının alabilecekleri daha makul fiyatlardaki grafik kartları mevcuttur. Bu tarz aygıtlara birden fazla cihaz bağlayarak grafik yüklerini rahatlatabilir ve muhteşem hız ve kalite ile projeler üretebilirsiniz. Sadece oyun oynamak ve basit grafik işlemleri yapmak için masaüstü bilgisayarınıza alacağınız 2 GB 128 bitlik bir ekran kartı ve uygun diğer donanımlar işinizi görecektir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın