Anahtar Emojisi 🔑🗝️🔐 Anahtar Emojisi Kopyalama ve Yapımı
Genel

Anahtar Emojisi 🔑🗝️🔐 Anahtar Emojisi Kopyalama ve Yapımı

Anahtar emojisi, gerek mesajlaşırken, gerekse sosyal medya paylaşımları yaparken kullanmayı tercih ettiğimiz emojilerden biridir. Anahtar emojisi kopyalama yöntemi ile kullanılabildiği gibi telefon ve bilgisayar üzerinden bu emojinin yapımı-kullanımı son derece kolaydır.

Anahtar Emojisi 🔑🗝️🔐 Anahtar Emojisi Kopyalama ve Yapımı
Anahtar Emojisi 🔑🗝️🔐 Anahtar Emojisi Kopyalama ve Yapımı

Emojiler, anlatılmak istenen olay, duygu ve düşünceyi bir ikon ile anlatmamızı sağlayan görsel ögelerdir. İlk mesajlaşma uygulamalarından günümüze kadar gelen ve popülerliğini asla kaybetmeyen bu görsel objeleri kullanmak, sohbet odalarının vazgeçilmeziydi. Özellikle hareketli emojilerin yaygın olarak kullanıldığı dönemlerde emoji kültürü henüz yeni yeni yaygınlaşıyordu.

Anahtar emojisinin pek çok kullanım amacı bulunsa da en temel amacı kilit, Anahtar, parola, güvenlik, kilitlemek, kilit altına almak gibi kavramları ifade etmektir. Emojiler duygu ve düşünceleri görsel olarak ifade etmenin en kısa yollarından biri haline gelmiştir.

Emojilerin Doğuşu: Anahtar Emojisi ve diğerleri 🔑🗝️🔐

MSN, iCQ, Skype gibi pek çok anlık mesajlaşma servisinde pek çok özellikte emoji kullanmak mümkündü. Karşı tarafın bilgisayarında garip garip sesler çıkaran emojilerden tutun da ekranını titreten emojilere kadar pek çok farklı özellikte emoji bulunurdu. Tabii ki günümüze kadar ulaşan bu emojilerin özellikleri de değişti.

Günümüzde Anahtar emojisi en yaygın olarak WhatsApp, Instagram, Telegram, Skype, Bip gibi uygulamalarda kullanılıyor. Telegram hareketli emoji konusunda oldukça başarılı. Anahtar emojileri Telegram gibi uygulamalarda çok farklı şekillerde kullanılabiliyor. WhatsApp için yapılan Anahtar emojisi ise 2 boyutlu ve diğer emojiler gibi hareketsiz.

Emojilerin görünümü cihazın işletim sistemine ve emojiyi görüntüleyecek ortamın özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. iOS Anahtar emojisi ile Android cihazlardaki Anahtar emojisi birbirini andırsa da aralarında bariz farklar bulunuyor. Bununla birlikte web ortamında kullanılan ve web browserlar tarafından farklı şekillerde görünen Anahtar emojileri de bulunuyor.

Anahtar Emojisi Kopyalama 🔑🗝️🔐

Genel olarak emojiler hakkında bilgi edindiğimize göre spesifik olarak Anahtar emojisinin nasıl yapıldığını, kopyalandığını ve kullanıldığını, farklı cihaz ve işletim sistemleri için anlatalım.

Anahtar emojisini yapmak için pek farklı yol bulunuyor. Bunlardan ilki telefonunuzun emoji klavyesi. Emojiyi göndereceğiniz ortam her neresi ise (whatsapp, telegram, instagram, instagram stoy, facebook vs.) bu alanda klavyenizi açın ve emoji ikonuna tıklayarak emojilerinizi görüntüleyin.

Emoji klavyesi içerisinde arama alanı var ise “Anahtar” “key” kelimelerini kullanarak Anahtar emojilerini listeleyin. Eğer arama alanı yok ise emojileri kaydırarak beğendiğiniz emojileri bulmaya çalışın.

Klavyeden Anahtar emojisini yapmak oldukça kolaydır. Aramak ve bulmak biraz vakit alabilir. Bunun yerine Anahtar emojisini kopyalamak isteyebilirsiniz. Anahtar emojisini kopyalamak için ise hemen aşağıdaki emojiyi kullanabilirsiniz. Rahat kopyalayın diye ayrı olarak yazıyoruz.

🔑 🗝️ 🔐 🔑 🗝️ 🔐

Hemen yukarıdaki Anahtar emojilerini panoya kopyalayıp istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bu emojiyi görüntüleyen kişilerin işletim sistemi ve diğer teknolojilerine göre farklı şekillerde görüntülediğini unutmamanız gerekir. Bu içeriği başka işletim sistemine ya da versiyona sahip başka bir cihazda görüntülediğinizde yukarıdaki Anahtar emojisinin farklı şekilde görüntülendiğini göreceksiniz. Emojilerin farklı cihaz ve işletim sistemlerindeki varyasyonlarını görmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer emoji içeriklerini de incelemenizi tavsiye ederiz. Bulmakta zorlandığınız bir emoji var ise lütfen yorumlarda bize belirtin.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.