1INCH Coin Nedir? 1inch Network Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

1INCH Coin Nedir? (1inch Network) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

1INCH Coin nedir sorusu, özellikle DEX ve Swap borsalarına ilgi duyan yatırımcılar tarafından son zamanlarda çok fazla araştırılıyor. Güçlü bir DEX borsası olarak hizmet veren ve PancakeSwap gibi borsalara benzerliği ile ön plana çıkan 1INCH borsasının temel kripto para birimi olan 1INCH Coin, piyasalara çıktığı günden bu yana iyi bir grafik çizerek yatırım amaçlı kullanılan bir kripto para haline geldi. İçeriğimizde 1INCH Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi sorularınızı yanıtlandıracağız.

1INCH Coin Nedir? 1inch Network Nasıl ve Nereden Alınır?
1INCH Coin Nedir? 1inch Network Nasıl ve Nereden Alınır?

1inch DEX Borsası

1INCH Coin’in ne olduğunu öğrenmeden önce 1inch Network borsasının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmek gerekiyor. Uzun zamandır piyasalarda yer alan ve 2020 yılında V2 sürümü ile kendini güncelleyerek kripto parasını piyasaya sunmuş olan 1inch merkeziyetsiz DEX Borsası, kripto para borsaları arasında kabul gören bir amaç uğruna çalışmalar gerçekleştirmektedir. Borsamızın asıl amacı tüm kripto para borsalarının taranarak en uygun fiyatların bulunması ve yatırımcıların ulaşabilmesini sağlamaktır. Kendi içerisinde geliştirilmiş bir Swap sistemi barındırmaktadır.

1inch Network, diğer borsalardan daha farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Bu borsada işlem gerçekleştirebilmek için kayıt olmanız veya belli bilgilerinizi paylaşmanız gerekmemektedir. Tüm işlemler cüzdanlarınız üzerinden yapılmaktadır. Böylece hem güvenilir hem hızlı hem de kararlı bir sistem ortaya çıkmıştır. Tüm bu özelliklere sahip olduğu için borsa içerisinde varlık tutulmamakta ve böylece saldırı durumları meydana gelmemektedir.

1INCH Coin (1inch Network) Nedir?

1INCH Coin, bahsetmiş olduğumuz 1inch DEX borsası üzerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olan ve işlem ücretlerini düşürmek, süreçleri hızlandırmak, borsa üzerinde var olan varlıkların dönüştürülmesini sağlamak amacıyla Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş olan kripto para birimidir. Bu kripto para birimini Uniswap borsasında geliştirilmiş olan Uniswap Coin’e benzetebilmek mümkündür. Çünkü çalışma mantıkları neredeyse aynıdır.

Merkeziyetsiz bir borsa üzerinde geliştirildiği için yine merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan 1INCH Coin, farklı bir amaca hizmet eden DeFi projesi olarak bilinmektedir. Ayrıca birçok borsa ve platform üzerinde büyük yatırımcıların aktif olarak kullandığı portföylere eklenebilmektedir. Yakın zamanda kendi altyapısını geliştirmeyi ve tüm dünyaya kesintisiz bir şekilde hizmet vermek istenmektedir. 1INCH Coin ve 1inch Network hakkında daha teknik detayları incelemek isterseniz 1INCH Token sayfasına göz atabilirsiniz.

kripto para
kripto para

1INCH Coin İstatistikleri

2020 yılında piyasalara sürülmüş olmasına rağmen hızlı bir şekilde benimsenen ve yükselmeyi başaran 1INCH Coin, bugün neredeyse tüm borsalarda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanında 1INCH Coin istatistikleri birçok kripto para birimine göre çok daha iyi seviyelerdedir. Bu yüzden artık değişim aracı olarak değil, yatırım amaçlı da kullanılmaktadır.

 • 1INCH Coin (1inch Network) toplam market hacmi 6,3 Milyar Dolar
 • 1INCH Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.
 • Toplam arz miktarı 1,5 Milyar adettir ve dolaşımda olan arz miktarı yalnızca 180 Milyon adettir.

Görüldüğü üzere nispeten düşük arz miktarına sahip olan ve çoğu kripto para birimine göre çok daha büyük bir kitleye sahip olan 1INCH Coin’e genellikle büyük yatırımcılar yatırım yapmaktadırlar. Kurumlar ve kuruluşlar ticari işlemleri için direkt olarak borsayı ve kripto paramızı kullanmaktadırlar. Bunun yanında küçük yatırımcılar yatırım amaçlı 1INCH Coin kullanmaktadırlar.

1INCH Coin Yorum

Tamamen merkeziyetsiz bir forma bürünmüş sayılı kripto paralardan biri olan 1INCH, ilk başta diğer Swap borsalarının kripto para birimleri gibi değersiz ve yetersiz görülmüş olsa da zaman içerisinde popülerliği ciddi oranda artmıştır. Hatta artık borsa sayesinde kripto paramız değil, kripto paramız sayesinde borsanın market hacmi artmaktadır. Kısacası günümüze kadar ciddi oranda başarılı sayılabilecek kripto paralardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Haliyle 1INCH Coin yorumları da oldukça olumlu ve umut vaat edicidir.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 126. Sırada bulunan 1INCH Coin, yüzbinlerce kişi tarafından aktif olarak takip edilmektedir. Birçok kişiye göre geleceğin Uniswap coini olma yolunda hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Ancak bunun için market hacmini çok daha fazla arttırması ve borsasının daha fazla kişiye erişmesini sağlamalıdır. Kendi bünyesinde yüzlerce kripto para birimini barındırması, yatırımcıların daha çok bu DEX borsasını kullanmalarını sağlamaktadır.

1INCH Coin Fiyatı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dolaşımda arz miktarı düşük olan 1INCH Coin, market hacminin de etkisiyle yüksek bir fiyata sahip oluyor. İlk çıktığı günden bu yana ciddi düşüş trendine girmemiş olan ve sürekli olarak değer kazanan kripto paramızın tüm zamanlar fiyatını incelediğinizde yatırımcıların ne seviyede kazanç elde ettiklerini anlayabilirsiniz.

 • 1INCH Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $7.87 olarak kayıtlara geçti.
 • 1INCH Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2021 tarihinde $0.4933 olarak kaydedildi.

Bugün 1INCH Coin fiyatı $3 ile $7 arasında değişkenlik gösteriyor. Ortalama fiyat hareketliliğine sahip olan kripto paramız en yüksek seviyesine geçtiğimiz haftalarda yaklaşmış olmasına rağmen maalesef geçemedi. Buna rağmen halen yükseliş trendinde bulunuyor ve her an yeni bir tüm zamanlar rekoru kırabilir.

1INCH Coin Geleceği

En düşük seviyesinden günümüze %700 oranında yükseliş göstermiş olan 1INCH Coin, özellikle uzun vadeli yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği kripto paralar arasında yer alıyor. Bunun sebebi riskinin diğer kripto para birimlerine göre daha az olması ve genellikle kurumlar ile anlaşmalar sağlamasından kaynaklanıyor. Ethereum ağı üzerinde akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ve değiştirilmesi ile oluşturulmuş olan kripto paramız 1inch DEX borsası üzerinde de yönetim amaçlı aktif olarak kullanılmaktadır.

Stake ve farm gibi işlemlerin de yapılabilmesine olanak sağlayan kripto paramız, 1inch tarafından üretilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Henüz çoğunluğu piyasalarda yer almadığı için birçok yatırımcı 1INCH Coin geleceği hakkında endişelenmektedir. Fakat kripto para analizcilerinin paylaştıkları raporlar incelendiğinde yakın vadede kripto paramızın $10 hedefine rahatlıkla ulaşabileceğini görebiliyoruz. Bundan sonraki ilerleme ise market hacmine ve talebe bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

kripto para
kripto para

1INCH Coin (1inch Network) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ethereum ağı üzerinde geliştirilmiş olan kripto paramız, bugün Binance Smart Chain, Xdai ve AVAX altyapılarını da desteklemektedir. Bu yüzden birçok platformda ve noktada aktif olarak transfer ile barındırma işlemleri yapılabilmektedir. Bu özelliği ile de kolayca ulaşılabilir kripto paralar arasında yer almaktadır. 1INCH Coin alım satım işlemlerinizi yapabileceğiniz de onlarca kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • FTX
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • Kraken
 • KuCoin
 • Bitfinex
 • Bittrex
 • OKEx
 • WazirX
 • Indodax

Bu kripto para borsalarının yanında 120’den fazla borsa üzerinde 1INCH Coin alabilir ve satabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz varlıklar ile 1inch DEX borsası üzerinden Swap işlemleri yapabilir, cüzdanlarınıza en uygun fiyattan kripto paralar aktarabilirsiniz. MetaMask ve TrustWallet gibi cüzdanlar başta olmak üzere neredeyse tüm dijital ve soğuk cüzdanlarda 1INCH Coin barındırabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde 1INCH Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, istatistikleri nasıldır, geleceği nasıl olacak gibi sorularınıza yanıtlar bulabilmişsinizdir. Ayrıca daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 1inch DEX borsasını incelemeyi unutmayın. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İçeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.