08504842318 Kimin Numarası? 0850 484 23 18 ✔️ 2023

08504842318 telefon numarasının dolandırıcılık olaylarıyla ilişkisi var mıdır? Bilinmeyen numaralardan gelen bir çağrı özellikle “850” alan koduna sahipse, ilk aklımıza gelen sorulardan biri numaranın güvenilirliğine ilişkin oluyor. Güvenliğimiz konusunda endişeye kapılıyoruz. Bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları cevaplamak ile tamamen görmezden gelmek arasında ikilemde kalıyoruz. Bu gibi durumlarda tercih edebileceğimiz en güvenilir yol, bizi arayan bilinmeyen numara hakkında internette kısa bir araştırma yapmak.

Numara sorgulama kategorimizi size yardımcı olmak amacıyla oluşturduk. Bilinmeyen numaraların kimlik bilgilerinin yanı sıra güvenilirliklerine dair araştırmalarımızı da sizinle paylaşıyoruz. Kimlik bilgisinden çok daha fazlasını bulacağınız inceleme yazılarımız, bilinmeyen numaralarından yarattığı ikilemden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

08504842318
08504842318

Bu yazımızda da 0850 484 23 18 telefon numarasının kimlik bilgilerini ve güvenilirliğini inceliyor olacağız.

08504842318 Kimin Numarası?

850” alan koduna sahip telefon numaraları Türk Telekom tarafından tahsis edilmektedir. Çağrı yönlendirme servisi olarak hizmet veren bu alan koduna sahip numaralar, birçok şirket tarafından tercih ediliyor. Kolay edinilebilmesi, kablo bağlantısı gerektirmemesi ve internet olan her yerden arama yapılabilmesi gibi avantajları bulunmaktadır.

Dolandırıcılık olaylarına ilişkin çıkan haberlerin fazlalığı nedeniyle kötü şöhrete sahip bu alan kodları, aslında birçok büyük firma tarafından da tercih ediliyor. Banka ve havayolları gibi büyük şirketler müşteri hizmetleri telefon numarası olarak bu koda sahip telefon numaralarını tercih edebiliyor. Bunun yanı sıra birçok telefon pazarlamacılığı şirketi de bu koda sahip telefon numaraları üzerinden irtibata geçiyor.

08504842318 telefon numarasının bir internet şirketine ait müşteri hizmetleri numarası olduğu iddiaları bulunuyor.

08504842318 İnternet Kampanyası Güvenilir mi?

0850 484 23 18 telefon numarasının internet servisi sağlayan bir şirkete ait olduğu iddia ediliyor. Öncelikle evinizde internet olup olmadığı sorusu size yöneltiliyor. Devlet destekli bir internet servisi verdiklerini belirtiyorlar. Türk Telekom altyapısı ile hızlı interneti rakiplere kıyasla çok daha düşük ücrete evinize getirme vaadi veriyorlar.

Ancak 0850 484 23 18 telefon numarasından yapılan aramalarda herhangi bir firma adı belirtilmiyor. Türk Telekom aracı firmalara sadece altyapı hizmeti sağlıyor. Bu nedenle aracı firmalardan internet hizmeti alırken, sözleşmeyi hangi firma ile imzaladığınızın farkında olmanız gerekiyor. Kampanya bilgilerinden önce, ilgilendiğiniz kampanyanın hangi firma tarafından sağlandığı bilgisine öncelik vermenizi öneriyoruz.

Her ne kadar herhangi bir dolandırıcılık şikayeti olmasa da firma adının aramalarda belirtilmemesi şüphe uyandıran bir durumdur. Bu nedenle 08504842318 telefon numarası kesinlikle güvenilir değildir.

Bu numaradan gelen çağrılara geri dönüş yapmamanızı öneriyoruz. Eğer çağrıyı cevapladıysanız, her şüpheli çağrıda dikkat etmeniz gerektiği şekilde; kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızı, onay cümleleri sarf etmemenizi ve banka bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Şikayet etmek isterseniz de, BTK’nın resmi web sitesi üzerinden şikayet kaydı oluşturabilirsiniz.

Bu ve benzeri numaralar tarafından arandıysanız lütfen deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle ve diğer kullanıcılarımızla paylaşın. İlgili numara hakkında daha fazla insana ulaşmamıza yardımcı olmak için bu içeriği paylaşın. Buna benzer daha fazla numara hakkında bilgi almak için Numara Sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Yorum yapın