08504841318
Numara Sorgulama, Haber

08504841318 Kimin Numarası? 0850 484 13 18 ✔️ 2022

08504841318 telefon numarası güvenilir midir? Bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar karşısında ne yapacağımızı bilemiyoruz. Direkt olarak çağrıyı cevaplamak yerine güvenlik endişelerimiz dolayısıyla bilinmeyen numaralardan gelen aramaları direkt olarak görmezden gelmeyi seçebiliyoruz. Dolandırıcılık olaylarına ilişkin çıkan haberlerin fazlalığı bizi bu önlemi almaya itebiliyor.

Ancak önemli bir arama bekliyorsak, bilinmeyen numaradan gelen çağrıyı görmezden gelmek yerine numara hakkında internette araştırma yapmak daha iyi bir fikir! Sizi arayan numaraya ilişkin internetten edinebileceğiniz bilgiler ile çağrıya geri dönüş yapıp yapmama veya numarayı tamamen engelleme arasında bir karara varabilirsiniz.

08504841318
08504841318

Numara sorgulama kategorimiz size yardımcı olmak için tasarlandı. Numara sorgulama kategorimizde sizin güvenliğiniz için bilinmeyen numaraların kimlik bilgilerini ve güvenilirliklerini titizlikle araştırıyoruz. Her bilgiyi irdeleyerek en doğru bilgileri size ulaştırmaya çalışıyoruz. Sadece bilinmeyen numaralar hakkında kimlik bilgilerini değil, aynı zamanda daha sonra bilinmeyen numaralardan gelecek çağrılarda ipucu olarak kullanabileceğiniz bilgileri de analizlerimize dahil ediyoruz.

Bu yazımızda da 0850 484 13 18 telefon numarasının kimlik bilgilerini ve güvenilirliğini irdeliyor olacağız.

İçerik Haritası

08504841318 Kimin Numarası?

850” alan koduna sahip telefon numaraları görece diğer telefon numaralarından daha ucuza sahip olabileceğiniz numaralardır. Çağrı yönlendirme servisi olarak hizmet verirler. Dolayısıyla müşteri hizmetleri numarası olarak kullanılırlar. Sadece büyük firmalar, bankalar ve havayolları tarafından değil küçük şirketler tarafından da çoğunlukla tercih edilirler. Bu nedenle de kötü şöhretlerini telefon pazarlamacılığında ve dolandırıcılık olaylarında bir araç olarak kullanılmaları ile elde etmişlerdir.

08504841318 telefon numarasının da Cesur Dijital Reklam şirketine ait olduğu iddiaları bulunuyor.

08504841318 Güvenilir mi?

0850 484 13 18 telefon numarasının Cesur Dijital Reklam Şirketi’ne ait olduğu iddia ediliyor. Devlet destekli internet sattıklarını belirterek evinizde internet kullanıp kullanmadığınızı soruyorlar. Türk Telekom altyapısı ile sattıkları hızlı interneti düşük fiyata evinize getirme taahhüdü veriyorlar.

Ancak yapılan aramalarda interneti hangi şirketten alacağınıza ilişkin bir bilgi size verilmiyor. Bir şirketin Türk Telekom altyapısı ile hizmet vermesi bir anlam ifade etmiyor. Türk Telekom aracı firmalara altyapı hizmeti sağlayan bir firmadır. Bu noktada önemli olan internet hizmetini hangi firmadan aldığınız oluyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından bu numaraya 2019 yılında para cezası verilmesine ilişkin bülten, Ticaret Bakanlığı’nın resmi web sitesinde bulunan basın bültenleri incelendiğinde görülüyor. “0850 484 XX XX” şeklinde olan numaraların büyük çoğunluğu tek bir firmaya aittir. 2019 yılından beri yapılan şikayetlerle ilgili olarak bu numaralara para cezası verilmektedir.

Dolayısıyla resmi bir kurum tarafından da cezaya çarptırılan 08504841318 telefon numarası kesinlikle güvenilir bir telefon numarası değildir.

Kişisel bilgilerinizi vermemenizi, banka bilgilerinizi paylaşmamanızı, onay cümleleri sarf etmemenizi ve tuşlama yapmamanızı öneriyoruz. İnternet hizmetini; adını bildiğiniz, resmi web siteleri olan ve müşteri hizmetleri konusunda yetkin bir firmadan almanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer siz de bu numara hakkında şikayet kaydı oluşturmak istiyorsanız, BTK’nın resmi web sitesini ziyaret ederek oluşturabilirsiniz.

Bu ve benzeri numaralar tarafından arandıysanız lütfen deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle ve diğer kullanıcılarımızla paylaşın. İlgili numara hakkında daha fazla insana ulaşmamıza yardımcı olmak için bu içeriği paylaşın. Buna benzer daha fazla numara hakkında bilgi almak için Numara Sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.