Ana sayfa Güvenlik Yeni Tehlike : DNSMessenger !

Yeni Tehlike : DNSMessenger !

0

Yeni Tehlike DNSMessenger | Yeni yeni yayıldığı haberleri  çıkan DNSMessnger trojan virüsüne karşı dikkatli olun ! DNSMessenger trojan virüsü hakkındaki detaylar ise şöyle :

Son hızla yayılmaya devam eden DNSMessenger adlı trojan virüsünü oldukça tehlikeli yapan Windows PowerShell Trojanı olmasıdır. Üstelik bilgisayarınızın internet bağlantısını sağlamakta olan ve internet bağlantısının temel yapı taşları arasında bulunan Domain Name Service (DNS) sistemini iletişim kurmak için kullanıyor.

Yeni Tehlike DNSMessenger

Biliyoruz ki trojan virüsleri kendisini var eden kişi ya da kişilere, hedef işletim sisteminden bilgi göndermek için oluşturulur. Backdoor denen arka kapılar, exploit denen uzman böcekler ve sosyal mühendislik denen hedef sisteme sızma yöntemleri ile bu virüsler kurbanlara yani masum insanlara kolaylıkla bulaştırılabiliyor. Daha sonrasında bu kişiler bilgisayarınızda RAT (Remote Administrator Tool) ile Root (Yönetici) olabiliyor. Yani sizin bilgisayarınızda sizden daha fazla söz sahibi olabiliyorlar. Bu denli büyük bir tehlike olan trojan virüslerinin sürekli geliştirilmesi sonucunda da DNSMessenger Trojanı ortaya çıkmış…

DNSMessenger virüsü, uzmanlara göre şuan hızla yayılıyor. Yaymak için geliştirilen yöntem ve sosyal mühendislik ise özel kodlar içeren Word belgeleri. İnternet üzerinden sizlere gönderilen word belgelerini analiz etmeden ve kesinlikle güvenli olduğundan emin olmadan dosyayı açmamanız son derece önemli. Aksi taktirde iş yada özel bilgilerinizi kötü niyetli kişilere kaptırabileceğiniz gibi, bilgisayarınızı da zombi bilgisayara dönüştürebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!