Başlangıç Nintendo Witcher 3 Sistem Gereksinimleri – Witcher 3 Oyunu

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri – Witcher 3 Oyunu

0

The Witcher serisi, tüm oyunları ile birlikte bir başarı hikayesinin en önemli kahramanlarından biri olarak, oyun severlerin hayatına girmiştir. Serinin ilk iki oyunu dünya çapında büyük ses getirmesine rağmen, The Witcher 3 çıktığında tabiri caizse oyun dünyasında yer yerinden oynamıştır. Oyunun senaryosundan grafiklerine, müziklerinden kapsamlı içeriklerine kadar her şeyiyle unutulmaz bir oyundur. Hal böyle olunca da The Witcher 3 sistem gereksinimleri, günümüzde hala oyun severler tarafından merak konusu olmaktadır. Oyunun sistem gereksinimleri için gereken verileri sunmadan önce oyun hakkında merak edilen birkaç detaya göz atalım.

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri - Witcher 3 Oyunu
Witcher 3 Sistem Gereksinimleri – Witcher 3 Oyunu

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri – Witcher 3 Oyunu

19 Mayıs 2015 yılında piyasaya sürülen The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilmiştir. Kuzey Amerika’da Warner Bros Interactive Entertainment tarafından ve Avrupa’da ise Namco Bandai Games tarafından yayımcılığı yapılan bir rol yapma oyunudur. Oyun yayınlandıktan altı hafta sonra, altı milyondan fazla satış gerçekleşmiş ve The Game Awards, Golden Joystick Awards, SXSW Gaming Awards ve Game Developers Choice Awards dahil olmak üzere 250’den fazla internet sitesi tarafından yılın en iyi oyunu seçilmiştir. The Witcher 3; tek oyunculu mod ile oynanmasının yanı sıra üçüncü şahıs nişancı, açık uçlu oynayış ve rol yapma oyun türlerinde büyük bir başarıya imza atmıştır.

CD Projekt RED, The Witcher 3 sistem gereksinimleri PC versiyonu için 2015 yılında 1.03 oyun yamasını yayımlamıştır. Blood and Wine ve Hearts of Stone isimli iki genişleme paketinin yayınlanması üzerine, sistem gereksinimleri tablosu üzerinde yenilemeler yapılmıştır.

Witcher 3 Oyunu
Etkileyici Grafikler

Bir açık dünya oyunu olan The Witcher 3: Wild Hunt’ın haritası, seride bulunan diğer oyunlara göre 30 kat daha büyük ve geniştir. Oyunun içeriğinde sunulan ana görevler yaklaşık 50 saat sürmekle birlikte, yan görevlerle beraber bu zaman dilimi 100 saati bulabilmektedir. The Witcher 3’ün en beğenilen özelliklerinden biri, oyunun sonunun oyuncunun verdiği karara göre şekillenebiliyor olmasıdır. The Witcher 3 oyununda üç büyük sonun yanı sıra toplamda 36 farklı son yer almaktadır.

Oyun piyasaya sürüldükten sonra, iki adet ek paket yayımlanmış ve bu paketler sayesinde oyunun senaryosunda değişmeler meydana gelirken yeni karakterlerin eklendiği de görülmüştür.

Yıllara Meydan Okuyan The Witcher 3

2015 yılında yayınlanan The Witcher 3, REDengine3’ün harika grafikleri sayesinde hayat bulmakla birlikte o dönemin bilgisayarlarını bir hayli zorladığı bilinmektedir. The Witcher 3 sistem gereksinimleri tablosunda 35 GB’lık boş depolama alanı var olması istense de son güncelleştirmeler ile birlikte, ek paketlerin de varlığı nedeniyle oyun 50 GB’ın üzerinde yer kaplamaktadır. Her geçen gün yenilenen güncellemeler nedeniyle The Witcher 3, bilgisayarların disklerinde oldukça fazla yer tutmasına neden olabilmektedir.

Witcher 3 Oyunu
Keyifli oyun deneyimi

The Witcher 3 sistem gereksinimi tablosunda bulunan RAM gereksinimi, minimum 6 GB olarak belirlenmektedir. Ancak oyunu yüksek çözünürlükte oynamayı düşünüyor ya da açık dünyada gezinti halindeyken donma gibi sorunlarla karşılaşmamak istiyorsanız RAM miktarının biraz daha yüksek tutulmasına özen gösterebilirsiniz.

CD Projekt RED tarafından açıklanan The Witcher 3 sistem gereksinimleri minimum düzeyleri şunlardır:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 (64 Bits)
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz / AMD Phenom II X4 940
 • RAM: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
 • Gerekli Depolama Alanı: 40 GB
 • DirectX: 11
Witcher 3 Oyunu
Beğenilen oyun karakteri

The Witcher 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Her geçen gün yeni güncelleştirmelerle birlikte geliştirilen bu oyunun, minimum sistem gereksinimleri tablosunda bulunan verilerle oynanması sağlanabilmektedir. Ancak eklenen her yeni özellik bilgisayarın depolama alanı gibi bölümlerinde yenilenmeleri beraberinde getirmektedir.

Witcher 3 Oyunu
Başarılı bir oyun senaryosu

The Witcher 3 sistem gereksinimleri için önerilen veriler şunlardır:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 (64-Bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-3770 @ 3.40GHz / AMD FX-8350 Eight-Core
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 770 / Radeon R9 390
 • Gerekli Depolama Alanı: 40 GB
 • DirectX: 11

Bu ve buna benzer oyunlar hakkında detaylı bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz. Her oyunun kendine göre sistem gereksinimleri olduğunu bilerek hangi oyunu oynamak isterseniz onu bulabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!