Başlangıç Haber WhatsApp, Mesaj Tepkileri Özelliğini Getirecek

WhatsApp, Mesaj Tepkileri Özelliğini Getirecek

0

Çok yakında WhatsApp kullanıcıları, mesaj tepkileri bildirimlerini yönetebilecek. WhatsApp Mesaj Tepkileri özelliği nedir? Ne zaman aktif olacak, kimler kullanabilecek? İşte tüm detaylar!

WhatsApp Mesaj Tepkileri Özelliğini Geliştiriyor

WhatsApp kullanıcıları için oldukça işlevsel bir özellik geliyor. Mesaj tepkileri ve tepki bildirimlerinde daha fazla söz sahibi olabileceğiz. WhatsApp, şu sıralarda bu kontrolleri sağlayacak bir özellik geliştiriyor. Uzun zamandır Mesaj Tepkileri özelliğinin getirileceği biliniyordu. Ancak, özelliğin yeni bir ekran görüntüsü dün paylaşıldı.

WhatsApp, tıpkı Instagram ve Facebook Messenger’da olduğu gibi mesajlara tepki vermeyi mümkün kılacak. WABetaInfo, WhatsApp’ın Reaction Notifications adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığını bildirdi. Özelliğe dair yeni bir ekran görüntüsü paylaştı.

Mesajlara tepki verme (ki bu genellikle emojilerle yapılıyor) tercihe bağlı olacak. Tepki bildirimleri devre dışı bırakılabilecek ve tonları değiştirilebilecek. Ekran görüntüsü, yaklaşmakta olan Tepki Bildirimi özelliğinin, Grup Bildirimleri ve Mesaj Bildirimleri ayarlarının yanı sıra mesajlaşma uygulamasının Bildirim Ayarları bölümünde görüneceğini gösteriyor.

İlgili İçerik: WhatsApp Gruplarının Yerine Topluluk Özelliği Geliyor!

Tıpkı Mesaj ve Grup bildirim ayarlarında olduğu gibi, Tepki Bildirimleri ayarlarında da iki kontrol seçeneği olacak. Biri, mesaj tepkileri için bildirimlerin etkinleştirilmesi veya devre dışı bırakılmasını sağlayacak. Diğeri, mesaj tepkisi geldiğinde çalmasını istediğimiz mesaj tonunu seçmemizi sağlayacak.

Mesaj tonunu WhatsApp’ın kendi kitaplığından ve klasik mesaj tonları arasından seçebileceğiz. Mesaj ve Grup bildirim tonları ile aynı ses tonlarından bahsediyoruz. WhatsApp’ın Tepki Bildirimleri özelliği hala geliştirme aşamasında. Bu özelliğin daha geniş bir kitlenin kullanımına sunulması için testler devam ediyor. Android ve iOS betasına gelmesi uzun zaman alabilir.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelindeki Android ve iOS kullanıcılarına uçtan uca şifreli sohbet yedeklemeleri sunmaya başladı. Bu özellik geçen ay duyurulmuştu ve artık tüm dünyada kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar, sohbetleri güvenli hale getirmek sohbet yedeklerini şifreleyebilecek.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version