Başlangıç Teknoloji Webmaster Tool site doğrulama hatası .com.tr .xyz .tk sorunları

Webmaster Tool site doğrulama hatası .com.tr .xyz .tk sorunları

0

Kullandığınız sunucudan memnun kalmayıp sitenizi başka sunucuya taşıdığınız durumlarda bazı sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sıkıntılardan bir tanesi de .com.tr .xyz vb. domainlerde yapılalması gereken ekstra işlemlerdir. Bu işlemlerin yapılmaması sitenizin google üzerinde index almamasına sebep olur…

Reseller değişimi yaptıktan sonra İsim Sunucularını doğru girmeniz halinde tüm sitelerinizin intodns çıktılarını kontrol edin. Nameserver (isimsunucusu) eşleşmeme durumlarında Google search console sitenize bağlantı yapamaz ve yayında olmadığını düşünür. Sitenizin bu denli büyük bir hata sonucunda arama motorlarında index almaması başınızı ağrıtabilir. WHM üzerinde root yekiniz var ise isim sunucularını ve mevcut ip adreslerini sorunlu tüm domainler için manual olarak yapın. Eğer root yetkiniz yok ise sorunlarınızı servis sağlayıcınıza bildirin ve en kısa sürede çözülmesini talep edin.

Bu tip  yönlendirme hataları sonrasında sitelerin sıralamalarında büyük değişimler gözlemlenmektedir. Bu değişimler iyi sonuçlar doğurmamakla beraber sitenizin çok kısa bir süre içinde arama motorlarında indexlenmemesine sebep olmaktadır. site:domain.com şeklinde sorguladığınız zaman sitenizin index alıp almadığını görebilirsiniz. Webmaster Tool üzerinde sitenin doğrulanamama sorunu da bu hataya bağlıdır.

Webmaster Tool üzerinde bir yada birkaç sitenizi doğrulamaya çalıştığınızda hangi yolu denerseniz deneyin Google sunucu ile bağlantı kuramadı şeklinde hata alıyorsanız sebebi isim sunucularınızdaki yapı hatasından kaynaklıdır. Doğru yapılmamış ip yönlendirmesi ve yanlış girilen isim sunucuları gibi pek çok hata buna sebep olabilir. Bunun çözümü için yukarıda belirttiğim işlemleri sırası ile yapın yada direk servis sağlayıcınıza, hatalı sitelerinizin intodns çıktılarını iletin ve çözümünü talep edin. Sıralamanızın düşmesine engel olacak ve yükselmenize yardımcı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!