Ana sayfa HEPSİ Vodafone – Avea -Tukcell Şebeke Neden Yok ? Telefonum Neden Çekmiyor 21...

Vodafone – Avea -Tukcell Şebeke Neden Yok ? Telefonum Neden Çekmiyor 21 kasım

0

Vodafone – Avea -Tukcell Şebeke Neden Yok ? Telefonum Neden Çekmiyor | 21 Kasım 2016 saat 11.30 civarlarından beri, Türkiye’nin pek çok noktasından gelen haberler şaşırtıyor. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom hatları üzerinden insanlar arama yapamamaktan şikayetçi.

21 Kasım 2016 saat 11.30 suları itibari ile Türkiye yine çok ilginç bir “teknolojik gelişme” daha yaşadı. Ülkenin pek çok farklı noktasından gelen haberlere göre şu an GSM hatları üzerinden arama yapılamıyor.

Vodafone – Avea -Tukcell Şebeke Neden Yok ? Telefonum Neden Çekmiyor

Rehberindeki birini aramak isteyen Telefon kullanıcıları, arama tuşuna bastığı an “ağda kayıtlı değil” veya “şebeke hatası” gibi uyarılar ile karşılaıyor. Bunun sebebi ise henüz bilinmiyor.

Bazı telefonlarda ise karşıdaki açmış gibi zamanın işlemeye başladığı ama karşıdan ses gelmediği söyleniyor.

Şimdilik bazı GSM hatları kullanıcısından gelen sorun bilgileri bu şekilde. Eğer Avea (Türk Telekom), Vodafone veya Turkcell kullanıcı iseniz ve bu hatayı yaşıyorsanız, sorun telefonda değil diyebiliriz.

Vodafone – Avea -Tukcell Şebeke Neden Yok ? Telefonum Neden Çekmiyor

Tabi bu şu an Türkiye’deki herkes için olan bir sorun değil. Bazı il veya ilçelerde, bazı kullanıcılar için yaşanan bir sorun gibi görünüyor. Sorunun Türkiye geneli olup olmadığı bilinmiyor. Ankara’daki GSM Kullanıcıları kendilerinde bir sorun yaşanmadığını belirtirken, doğu illerimizde bu sorunun bazı hatlar için olup, bazıları için olmadığı belirtiliyor.

3G ve 4.5G’nin biraz yavaş da olsa çalıştığı gelen bilgiler arasında.

Olayın yeni bir tutuklama dalgası ile ilgisi olup olmadığı da GSM Hatlarından gelen açıklama ile belli olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!