Ana sayfa HEPSİ Sitenin yedeğini başka hosting ve sunucuya alma

Sitenin yedeğini başka hosting ve sunucuya alma

0

Sitemin yedeğini nasıl alırım

Bir siteniz var ve bu sitenin yedeğini almak istiyorsunuz. Öte yandan bu yedeğin indirme ve geri yükleme işlemleri ile çok vakit kaybetmek istemiyorsunuz. Zaten FTP olayının buna ne denli imkan sağladığını biliyorsunuz. Bu sorunların hepsi bir araya geldiğinde sitenizin yedeğini almak tam bir eziyet olabilmektedir. Sitenizin yedeğini nasıl alacağınızı ve kolay yoldan başka sunucuya nasıl aktaracağınızı bu yazımızda anlattık. Umarım işinize yarar ve sizlerde faydalanırsınız.

Aşağıdaki adımları sırası ile takip edip sitenizin yedeğini başka bir sunucuya – hosta alabilirsiniz.

1 – Yedekleme Sihirbazı yazan yere tıklıyoruz.

2 – Yedekleme yazan butona tıklıyoruz.

3 –Tam Yedekleme yazan yere tıklıyoruz.

4 –Yedekleme Hedef Yeri yazan yerden yedeklemeyi nereye yapmak istiyorsak onu seçiyoruz. Uzak FTP sunucusu seçildiğinde başka bir hosting hesabına yedekleme yapılacak.

5 – Ekrandaki bilgileri eksiksiz doldurun ve Yedek Oluştur dedikten sonra diğer hosting hesabınızı kontrol edin. 3-5 dakika içerisinde orada dosyanın oluşturulduğunu göreceksiniz. Sitenizin boyutuna göre aktarımın süresi değişmektedir. Saniyede 1-2 mb dosya işlemesi yapılır. Buda sunucunuzun hızına ve size vermiş olduğu yetkiye bağlıdır.

Bu yazımızda sitenizin yedeğini uzak ftp hesabına nasıl alacağınızı anlattık. Site yedeklerinizi çok daha hızlı almanızı sağlayacak olan bu yöntem hakkında soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!