Ana sayfa Haber Siri’ye Bazı Şakalar Cezayla Sonlanıyor!

Siri’ye Bazı Şakalar Cezayla Sonlanıyor!

0

Siri Ceza Kesiyor | İlk önce Siri nedir ondan bahsedelim biraz. Apple ‘ın İOS, watchOS, ve  tvOS işletim sisteminin bir parçasıdır. Bu acayip güzel yazılım, akıllı kişisel asistandır. Bu programın oluşum amacı ise web hizmetlerinde bilgi sunmak, tavsiyelerde bulunmak ve kişinin sorduğu soruları yanıtlamak olarak belirlenmiştir. Canınız bazen çok sıkılır ya da birisini beklersiniz zaman geçmez ya işte Apple işletim sistemine ait cihazı alın ve Siri ili konuşun dertleşin. Her türlü sorunuza ve cümlenize karşılık verir.

Siri Ceza Kesiyor

Şimdi Siri her cümlenize karşılık olarak cevap verir diyorum ama Siri çok akıllı olduğu için bazı şakalarınızı kaldırmayabiliyor. Hemen ciddiye alıp alarm verebiliyor. Nasıl bir tür alarm derseniz ambulans gibi. Siri ile sohbetiniz arasında ona “108” sayısını ifade ederseniz o bunu acil çağrı olarak algılamaktadır. Tabi bu “108” sayısı Hindistan ülkesi için geçerlidir. Bizim ülkemiz için ise 112 geçerlidir.

Bazı sosyal medya hesaplarında Siri’yi delirtmeye çalışmakla meşguldürler. Ama bu delirtme çabaları size ceza olarak geri dönebiliyor. ABD polisi, Siri tarafından 911 aramalarının çoğunun gereksiz olarak çoğalmış durumda olduğunu belirtiyor. Dolayısıyla gerçekten zor durumda olan kişilere ulaşılmakta güçlük çektiklerini belirtiyorlar. ABD’ de bu durum çok yaygınlaştığı için artık ceza alınacağının altını çiziyorlar.

Eğer sizin de Siri’niz varsa onunla konuşurken dikkat edin!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!