Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana sayfa PROGRAMLAMA

PROGRAMLAMA

Çözüm Burada !

Programlama hayatımızı kolaylaştıran ve sınırları olmayan bir yapıdır.
İnsanların günlük yaşantısının hemen hemen her noktasında karşısına çıkar.
Kullandığınız cep telefonu,trafik lambaları,bankalardaki numaratör sistemleri..
Programlama her yerde karşınıza çıkar.
Aklımıza gelen her şeyi yeterli bilgiye sahip olduktan sonra
programlayarak gerçekleştirebiliriz.
Örnek olarak Microsoft Office,
AntiVirüs programları,Chrome,Mozilla Programları vb.
Günlük hayatta farkında olduğunuz yada
farkına varamadığımız bir çok program mevcut.
Bilgisayarda yapmak istediğiniz , hayalini kurduğunuz ama
yapamadığınız program mı mevcut ? Ofis ortamında yada
kişisel bilgisayarınızda size kolaylık sağlayacak fikirleriniz mi var ?
Öyleyse doğru yerdesiniz !

Bilgisayarın bir işlevi yapması için tasarlanmış komutlar zinciridir. Günümüzde bilgisayar büyük bir yer almıştır bu yüzden bu sektörde çalışmak isteyen kişiler işlerini daha düzenli ve hızlı yapmak zorundadırlar buda bilgisayarı ne kadar iyi kullandığımıza bağlıdır. Bunun için çeşitli programları kullanırız.
Program, bilgisayarın belli bir işi yapması için tasarlanan komutların tümüdür. Kullanım amaçları ve yerlerine göre birçok değişik program türü vardır:
Sistem programları: Her program, bir işletim sistemi üzerinde çalışır. İşletim sistemi, diğer programların çalışması için gerekli olan kaynakları ve ortamı sağlar.
Sürücüler: İşletim sistemi ile donanım aygıtları arasında iletişim sağlayan programlardır. Klavye ile yazılan yazıların algılanması için, klavyenin sürücü programı kullanılır.
Uygulamalar: İşletim sistemi üzerinde çalışan, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu işlevleri sağlayan programlardır.

Programlama dili, yazılımcının bir algoritmayı ifade etmek amacıyla, bir bilgisayara ne yapmasını istediğini anlatmasının tektipleştirilmiş yoludur. Programlama dilleri, yazılımcının bilgisayara hangi veri üzerinde işlem yapacağını, verinin nasıl depolanıp iletileceğini, hangi koşullarda hangi işlemlerin yapılacağını tam olarak anlatmasını sağlar.

Şu ana kadar 150’den fazla programlama dili yapılmıştır. Bunlardan bazıları Pascal, Basic, C, C#, C++, Java, JavaScript, Cobol, Perl, PHP, Python, Ada, Fortran, Delphi ve Swift’tir.

Programcı , yazılması istenen programı, belirli bir mantık doğrultusunda , en kısa yoldan , en anlaşılır bir biçimde derleyip,çalıştıran kişidir. Programcı , belli işlevlere sahip yazılımlar/programlar geliştiren bir uzmandır.

Fikirlerinden Bahsedebilirsin

Herşey hayallerle başlar .Hayallerin var fakat gerçekleştirecek imkanın mı yok ? İşte sana fırsat ! Projeni geliştirmek için bizden yardım alabilirsin. Genç yazılımcılara her zaman elimizden gelen desteği verdik, vermeye devam ediyoruz. Sadece müşterilerimize değil her yaştan her bireye yazılım konusunda destek vermekteyiz. Destek için Aşağıdaki butona tıklayarak iletişim sayfasındaki formu doldurun.

hata: İçeriklerimizi elimizden geldiği kadar korumaya özen gösteririz!