Başlangıç Haber OPPO ‘Inno Day’ Etkinliğinde Yeni Teknoloji Ürünlerini Tanıtacak!

OPPO ‘Inno Day’ Etkinliğinde Yeni Teknoloji Ürünlerini Tanıtacak!

0

Çinli teknoloji şirketi OPPO, ‘Inno Day 2021’ etkinliğinde bu ay yeni cihazlarını ve akıllı telefon kamera teknolojisini tanıtacak. Oppo akıllı gözlük ve MariSilicon X NPU teknolojisi ile birlikte yeni tanıtılacak Oppo cihazları hakkında detaylar haberimizin devamında…

OPPO Lansmanında Tanıtılacak Son Teknoloji Ürünler

Oppo, yaklaşan Oppo Inno Day 2021 etkinliğinde ilk Sinir-Nöral İşleme Ünitesini (NPU), akıllı gözlüklerini ve akıllı telefonlar için yeni kamera teknolojisini sergileyecek. Twitter’dan yapılan paylaşım, benzersiz bir geri çekilebilir akıllı telefon kamera teknolojisini gözler önüne serdi.

Şirketin katlanabilir bir akıllı telefon da çıkarabileceğine dair spekülasyonlar var. 14 ve 15 Aralık tarihlerinde Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleşecek olan ‘Oppo Inno Day’ lansmanında tüm bu ürün ve hizmetler tanıtılacak.

Oppo’nun Kurucusu ve CEO’su Tony Chen, şirketin güncellenen kurumsal stratejileri ve yeni AR-GE hedefleri hakkında bir açılış konuşması yapacak. Çinli teknoloji devine yeni katılan üst düzey yöneticilerin de takdim edileceği lansmanda, yeni NPU teknolojisi ve Oppo Akıllı Gözlük modeli görücüye çıkacak.

İlgili İçerik: OPPO, MediaTek Dimensity 920 İşlemcili Yeni Telefonu Üzerine Çalışıyor

OPPO ayrıca, Geri Çekilebilir Kamera ve Dijital İnsan Görüntüleme tekniğini, Al (Yapay Zeka), AR (Artırılmış Gerçeklik) ve 5G kategorilerinde diğer çığır açacak yenilikleri tanıtmaya hazırlanıyor. Sinirsel sisteme dayalı Nöral İşleme Ünitesi (NPU) ise MariSilicon X olarak adlandırılacak.

Oppo, Twitter paylaşımında geri çekilebilir benzersiz kamera teknolojisine dair ipuçlarını vermişti. Teknolojinin, akıllı telefon üzerinde nasıl çalıştığını gösteren bir video klip yayınlanmıştı. Bu kamera modülü suya dayanıklı olacak. Ayrıca, 50 mm odak uzaklığına ve f/2.4 diyaframlı bir lense sahip 1/1.56 inç sensörlü bir akıllı telefon kamerası olacak.

Son olarak lansmanda, yeni Oppo katlanabilir akıllı telefon modelinin de duyurulması bekleniyor. Qualcomm Snapdragon 888 işlemcili bu cihazın 12GB RAM içerdiği söyleniyor. Telefon daha önce MIIT sertifikasını aldı ve Geekbench’te görüntülendi.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version