Ana sayfa Güvenlik Kaybolan telefonumu nasıl bulabilirim İOS & Android

Kaybolan telefonumu nasıl bulabilirim İOS & Android

1

Kaybolan telefonumu nasıl bulabilirim | Telefon kayıplarına karşı son zamanlarda geliştirilen algoritmalar akıllı telefonların içinde yerini aldı. Kaybolan telefonların nasıl bulunacağına dair bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

iPhone ve diğer ios cihazlar için iphone'umu bul

Kaybolan iphone telefonunuzu bulmak için iPhone’umu bul servisinin açık olması gerekmektedir. Eğer telefonunuz kayboldu ise aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek telefonunuzu bulun. Eğer kayıplara karşı önlem almak için burada iseniz lütfen bu özelliği açın ya da açık olduğundan emin olun.

Kaybolan telefonumu nasıl bulabilirim

iPhone’umu bul özelliğini açma işlemi çok basittir.

İphon’umu bul nasıl aktif edilir ?

  1. Öncelikle Ayarlara girin.
  2. Daha sonra iCloud ayarlarına girin.
  3. En aşağıda bulunan iPhone’umu bul ayarını Açık konumuna getirin.

Kayıp ettiğiniz iPhone telefonunuzu ya da ios tabletinizi bulmak için ;

  1.  icloud.com/find adresine gidin ve cihazınızda aktif olan icloud adresinizin bilgileri ile giriş yapın.
  2. Yakınınızda bir bilgisayar yok ise başka bir ios cihazı kullanarak iphone’umu bul uygulamasına giriş yapın.
  3. Gerekli cihaz bilgilerinizi girdikten sonra telefonunuz bulunmaya müsait durumda ise cihazınız harita üzerinde görüntülenecektir.

Gerekli işlemleri yaptığınızda sonuç elde edemezseniz vakit kaybetmeden emniyet güçlerini durumdan haberdar ediniz.

Android Device Manager ile kaybolan android telefonlarını bulma

iPhone’da olduğu gibi Android cihazlarınızda da bulunabilir olduğundan emin olmak için gerekli ayarları kontrol etmeniz gerekir. Android Device Manager üzerinden bu ayarları yapmanız Android için mümkün. Eğer daha önce bu uygulamayı kurduysanız ve telefonunuz kaybolduysa lütfen aşağıdaki işlemleri yapınız. Eğer telefonunuzun kaybolma ihtimaline karşı önlem almak için bu yazıyı okuyorsanız lütfen Android Device Manager uygulamasını buraya tıklayarak cihazınıza kurun ve gerekli yetkileri verin.

Kaybolan Android cihazınızı / Telefonunuzu bulmak için ;

Android telefonun yerini tespit etme

  1. Android Device Manager uygulamasını açmak için buraya tıklayın ve android cihazınızda açık olan gmail hesabınız ile giriş yapın.
  2. Daha sonra harita üzerinden eğer telefonunuz uygun ise telefonunuzun lokasyon bilgilerine erişebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu hamleler ile bir sonuca ulaşamazsanız en kısa sürede emniyet güçlerini durumdan haberdar edin. En sağlıklı sonuçları bu şekilde alırsınız.

1 YORUM

  1. Merhaba Sayfa Adminlerine bu konuyu açtıkları için teşekkür ederiz.çalınan telefom bulmak için veya macbook kaybolduğunda çalındığında güvende kalmak için size bir tavsiyemiz var. kayitliurun.com sitesi size kayıp ve çalıntı ürünüzü bulmanızda yardım eden bir site. Temel mantığı çalınmış yada kayıp olmuş eşya ve araçları araştıran bir firma.Sitemize girip bu işleri yapmamız için gerekli tüm belge ve pantentleri görebilirsiniz Dedektif gibi ama insan değil çalınan yada kayıp olan eşyaları buluyoruz. Ayrıca site sadece kayıp çalıntı eşya dışında. Kullanmakta olduğumuz eşyaları ve araçları da güvene almak için kendi adınıza kayıt edebileceğiniz bir sistem barındırıyor. Tüm mağdurların dertlerine deva olmaya çalıyoruz. Üstelik tamamen “ÜCRETSİZ” İster mağdur olun ister tedbir alma amacı ile herkesi Kayıtlı Ürün Ailesine Bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!