Başlangıç Oyun İyi CS GO Oynama Taktikleri: Daha İyi CS:GO Oynama Taktikleri

İyi CS GO Oynama Taktikleri: Daha İyi CS:GO Oynama Taktikleri

0
İyi CS GO Oynama Taktikleri: Daha İyi CS:GO Oynama Taktikleri
İyi CS GO Oynama Taktikleri: Daha İyi CS:GO Oynama Taktikleri

İyi CS Go oynama taktikleri sayesinde CS Go oyununu çok daha iyi oynayabilirsiniz. Daha iyi oynamak istiyorsanız bu taktikleri mutlaka deneyin!

İyi CS GO Oynama Taktikleri: Daha İyi CS:GO Oynama Taktikleri

FPS oyunlarının öncüsü ve zirvesi konumunda olan Counter Strike oyun serisinin son ve en büyük üyesi olan Global Offensive, halen milyonlarca oyuncunun sıkılmadan oynadığı bir oyun niteliğine sahip. Ayrıca bu oyun E-Spor sektörünün de liderlerinden biri. Durum böyle olunca, oyunu eğlencesine oynasanız bile iyi bir oyuncu olmak isteyebilirsiniz. Gelişmiş dinamikleri ve tecrübeli oyuncu kitlesi sebebiyle de ortalama bir oyuncu olmadan bu oyundan zevk almanız oldukça zor bir hale geliyor. Eğer bu sebeplerden ötürü siz de iyi bir CS:GO oyuncusu nasıl olunur sorusuna yanıt arıyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

CS:GO Oyuncusu Olmak – İyi CS Go oynama taktikleri

Önceden FPS oyunlarında bir tecrübeniz varsa bu oyuna daha kolay alışacağınızı belirtmek gerekiyor. Fakat önceden oynadığınız oyunlardan çok daha gelişmiş dinamiklere sahip olduğu için profesyonelleşmek zaman alabilir. İyi bir oyuncu olmak için ise izlemeniz gereken bazı adımlar bulunuyor.

Oyunun Dinamiklerini İyi Öğrenin

Oyunun içerisindeki dinamikleri, silahların kullanım şekillerini iyi bir şekilde öğrenmeye çalışın. Her silahın farklı farklı özelliklerinin bulunduğunu ve hepsinin bir avantajı ile dezavantajı bulunduğunu unutmayın. Bunun yanında oynadığınız haritaları ve bu haritaların detaylarını iyi bir şekilde kavramaya çalışın. Böylece hangi silahları ve hangi haritaları daha iyi oynadığınızı belirleyebilir, bu konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. Fakat zaman zaman farklı şeyleri de deneyimlemeyi unutmayın, aksi taktirde basit ve tahmin edilebilir bir rakip olursunuz.

CS Go Oynama Taktikleri

Sürekli Pratik Yapın

Aim gibi konularda sürekli olarak kendinizi test etmeli ve geliştirmenin yollarını aramalısınız. Bir FPS oyunundan söz ettiğimiz için, en önemli konunun aim ve refleks olduğunu biliyorsunuzdur. Bu yüzden mümkün olduğunca aim training haritalarında kendinizi geliştirmeye çalışın. Düzenli bir şekilde bu işle uğraşırsanız zamanla aim ve refleks yeteneklerinizin güçlendiğini göreceksiniz. Bunun yanında profesyonel oyuncuların yayınlarını izleyerek silahları nasıl kullandıklarını inceleyin ve kendinizi de izlediğiniz oyun tarzına benzetmeye çalışın. Böylece nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. İyi CS Go oynama taktikleri uygulandığında aim ve refleks yetenekleriniz en üst düzeye çıkacaktır.

Kendi Takımınızı Oluşturun veya Bir Takıma Girin

Takım oyunlarında en önemli şeylerden biri de iletişimdir. İyi takım arkadaşları sizin de iyi oynamanızı sağlayacaktır. Bu yüzden kendi takımınızı oluşturmalı veya bir takıma katılmalısınız. Hele sizden daha iyi oynayan oyuncularla bir takım oluşturursanız sizin de gelişiminiz kaçınılmaz olacaktır. Takım iletişimi iyi olan ve sürekli takım halinde oynayan kişilerin diğer kişilere oranla daha iyi oynadığı da apaçık bir gerçektir. Fakat bu işe başlamadan önce takımdaki yerinizi de belirlemeyi unutmamalısınız.

Kendi Taktiklerinizi Geliştirin

CS:GO oyunu içerisinde birçok farklı harita ve birçok farklı özelliklerde silah bulunduğunu belirtmiştik. Bunlardan yola çıkarak herkesin bildiği taktiklerden ziyade kendi taktiklerinizi geliştirmeye ve uygulamaya çalışın. Böylece rakipleriniz tarafından tahmin edilmesi zor bir oyuncu olursunuz. Ayrıca kendi taktikleriniz ile oyunu daha rahat ve kararlı bir şekilde oynayabilirsiniz. Fakat kendi taktiklerinizi geliştirdikten sonra sadece bunları uygulayarak diğer yeteneklerinizin körelmesine sebebiyet vermeyin.

İlgili İçerik: CS Go Sistem Gereksinimleri

CS Go’yu daha iyi oynayın!

İnce Detayları Öğrenin

Oyun içerisindeki ince detayları öğrenmek oldukça önemlidir. Örneğin bir bomba kurulma sesini duyar duymaz çıkmanız mantıklı bir hareket değildir. Bunun yerine biraz beklemeli ve rakibin sizi yanıltıp yanıltmadığını anlamanız gerekli. Bu ve buna benzer detayları öğrenmek için bir süre oyunu oynamalı ve tecrübelerinizle kendinizi geliştirmelisiniz. Bunun yanında Youtube gibi platformlardan bu detayları öğrenebileceğiniz onlarca video bulunuyor.

İyi CS:GO Oynama Taktikleri: Daha İyi CS:GO Oynama Taktikleri

Bir oyunda profesyonelleşmek ve iyi bir oyuncu olmak zaman ister. Bu zamanı vermeden iyi bir oyuncu olmayı beklemek mantıksız olacaktır. Bu yüzden sürekli olarak kendinizi geliştirmenin yollarını arayın, düzenli olarak oyunu oynayın ve böylece istediğiniz konuma ulaşın. Umarız siz de en kısa süre içerisinde istediğiniz CS:GO oyuncusu profiline ulaşmayı başarırsınız. CS Go oyununu edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version