Başlangıç Mobil Cihazlar iPhone Facetime hizmetini ve ücretini durdurun ! 00447786205094

iPhone Facetime hizmetini ve ücretini durdurun ! 00447786205094

4

 iPhone Facetime hizmetini ve ücretini durdurun ! 00447786205094 | iPhone kullanıcılarının yaşadığı en sık sorunlardan biri ise Facetime ve iMessage uygulamalarının sürekli doğrulama kodu göndererek yurt dışı sms ücretlerini faturanıza veya bakiyenize yansıtmasıdır. Her ay 4-5 doğrulama işlemi sonucunda GSM Operatörünüzün yurt dışı sms ücretleri doğrultusunda fazla fazla ücret ödeyebilirsiniz. Anlatacağımız yol ile FaceTime ve iMessage uygulamasının yurt dışına gönderdiği doğrulama sms’ini iptal edebileceksiniz. Kullanılan numara ise büyük ihtimal ile 00447786205094 olacaktır.

iPhone Facetime hizmetini ve ücretini durdurun ! 00447786205094

Bunun önüne nasıl geçileceğini anlatmaya başlayalım…

Öncelikle Facetime ve iMessage servislerini pasif moda alalım. Bunları yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın…

FaceTime iptal etmek için ; 

  • Ayarlar’a girin ve aşağıya doğru inerek FaceTime uygulamasını bulup üzerine dokunun.
  • FaceTime uygulamasını butona dokunarak pasif moda alın.
  • Geri gelin ve  Hücresel ayarlarına girin.
  • FaceTime uygulaması için Hücresel Veri yi pasif moda alın.

iMessage iptal etmek için ;

  • Ayarlar>Mesajlar yolunu izleyerek mesaj ayarlarına girin.
  • En üstteki iMessage uygulamasını pasif moda alın.

iPhone Facetime hizmetini ve ücretini durdurun ! 00447786205094

Bu işlemleri yaptığınızda ekranınıza aşağıdaki uyarı gelecektir. Akabinde gelmese bile ara ara size bu uyarıyı verecektir. Tamam dediğiniz anda sms gönderecektir. Siz telefonu kullanırken ekrana birden gelen bu uyarıyı fark etmeden onaylarsınız. iPhone ihtiyacı olan izni sizden almış olur. Yasal olarak da bir hak talep edemezsiniz. Bu uyarı geldiğinde dikkatli olun ve FaceTime hayatınızı kurtarmayacaksa Tamam düğmesi yerine Vazgeç Düğmesine dokununuz.

HATA İLETİSİ :

FaceTime | Operatörünüz, FaceTime’ı etkinleştirmek için kullanılan SMS mesajlarını ücretlendirebilir.

FaceTime ne kadar internet tüketir ?

Diğer yandan FaceTime uygulamasının ne kadar internet yiyeceğini merak ediyorsanız yaklaşık bir hesap ile size açıklayayım. Eğer iPhone 4 ve 4S kullanmıyorsanız daha sonraki modellerden birine sahipseniz, bunların kameraları HD görüntü aktarımı yapmaktadır. Yani daha çok internet tüketirler.  1 saatte 1GB internet kullanabilir. Bu yakın bir değer olsa da bağlantı hızınıza ve kalitenize göre değişkenlik gösterebilir.

Bu sorunu bizzat yaşayan biri olarak çözümünü aramıştım. İnternette konu başlıkları ile birçok gönderi bulsam da çözümü net olarak anlatılmamıştı. GSM operatörünüzü aradığınızda sorunun telefondan kaynaklandığını, Apple’ı aradığınızda sorunun Operatörünüzün yurt dışı sms ücretlerinden kaynaklandığını, daha sonra ise sorunun sizden kaynaklandığını söylemekteler. Kullanıcı memnuniyetinin es geçildiği bu sorunu bu şekilde çözmüş bulunuyorum. Umarım sizlere de faydası dokunur.

Konu paylaşımlarına kaynak göstererek içeriği paylaşınız. Teşekkür ederiz.

İnceleme
iPhone iMessage ve Facetime Ücretlerini Durdurma
Önceki İçerikİnstagram’a canlı yayın güncellemesi geliyor ! 01 Aralık 2016
Sonraki İçerikSnapDragon nedir ve hangi telefonlarda bulunur ?
Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

4 Yorum

  1. reis aynı uyarıyı operatörünüz icloud’u etkinleştirmek için kullanılan sms mesajlarını ücretlendirebilir diye aliyorum bunu nasıl kapatacağım

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!