Ana sayfa HEPSİ IOS 10 ile varsayılan uygulamalar kaldırılabilecek

IOS 10 ile varsayılan uygulamalar kaldırılabilecek

1

IOS, varsayılan uygulamaların kalkacağı bir güncelleme getiriyor... IOS 10 yeniliklerinden biri...

IOS işletim sistemli Apple telefon kullanan insanların sürekli yeni güncellemeler ile daha fazla özellik bekleyişinde olmaları, Apple yetkililerininde farkında olduğu bir durum. Rakipleri ile arayı muazzam halde açmış bulunan Apple sizler için çalışıyor. Önceden yazmış olduğumuz Giphy İOS klavyesini yayınladı. İOS Klavyede gif desteği adlı yazımızda IOS un sosyal medya hesaplarının vazgeçilmezi olan Giflere uygun klavyeler geliştirmesinin haberini vermiştik. İşte ios 10 ile gelen varsayılan uygulamaları kaldırma imkanı…

IOS 10 beta ile kaldırılabilecek varsayılan uygulamalar listesi aşağıdaki gibidir

Apple, kullanıcılarının varsayılan uygulamaları kaldırabilmesi ve yerden tasarruf edebilmeleri için girişimde bulundu. Ayrıca kullanıcılar için özelleştirme imkanı sağlayan Apple, IOS Beta yı denemenizi tavsiye ediyor.

Peki uygulamaları kaldırmak için ne gerekiyor ?

Uygulamaları kaldırabilmek için mevzu bahsi geçen uygulamanın üzerine basılı tutup çarpı (X) işaretinin gelmesini beklemek ve bu işarete basmak gerekiyor. Böylece uygulamayı kaldırmış olacaksınız. Belirtmek isterim ki, sizinde tahmin ettiğiniz üzere her istediğiniz uygulamayı kaldırma şansınız yok. Telefonununuzun stabil çalışmasını engelleyecek hamlelerde bulunmanıza henüz izin verilmiyor. Bunun için sadece kullanmak zorunda olmadığınız uygulamaları kaldırabiliyorsunuz. Hava durumu,döviz kurları gibi extra uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Kaldırdığım uygulamaları geri nasıl yükleyebilirim, nerde bulabilirim ?

Kaldırdığınız uygulamalarınızı AppStrore dan geri yükleyebilirsiniz. Uygulamalar listesinde simgesini gördüğünüz uygulamaya isterseniz AppStore üzerinden tekrar erişim sağlayabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!