Başlangıç Sosyal Medya Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek?

Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek?

0
Instagram'da Bugün Aktif Ne Demek
Instagram'da Bugün Aktif Ne Demek

Instagram, kullanıcıların çevrimiçi bilgisini görmemize uzun zamandır izin veriyor. Fakat saniyelik olarak son görülme şeklinde çevrimiçi bilgisi vermediği için Instagram’da bugün aktif olarak bilgi veriyor. Bu içerikte ise Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek sorusunu ele alacağız ve bu sorunun ne anlama geldiğini inceleyeceğiz.

Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek

Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek? Instagram’da Bugün Aktif Ne Anlama Geliyor?

Instagram kullanıcıları, takip ettiği kişilerin çevrimiçi olup olmadığını hep merak etmiştir. Diğer sosyal medya platformlarından alışkın olduğumuz çevrimiçi olma durumu, Instagram üzerinde de kullanıma sunulmuştu. Tam anlamı ile tüm sosyal medya platformlarına hakim olmayanların pek çoğu Instagram DM üzerinde Bugün Aktif ifadesinin ne olduğunu sorgular oldu. Aslında bu sorunun cevabı son derece basit olsa da detaylı şekilde açıklamakta fayda var.

WhatsApp uygulamasında mesajlaşılan bir kişinin uygulama içerisinde olup olmadığı bilgisi gerçek zamanlı olarak bizlere gösteriliyor. Yani mesajlaştığımız kişi eğer uygulama içerisinde aktif ise bizlere “çevrimiçi” ifadesi görülüyor. Eğer son görülmesi açık ise en son ne zaman aktif olduğu bilgisini de görebiliyoruz. Bu özellik Facebook’da da böyle. Fakat Instagram, gerçek zamanlı olarak kullanıcıların en son ne zaman girdiği bilgisi yerine sadece yeşil bir ikon ile çevrimiçi oldukları bilgisini bizlere iletiyor. Bizim çevrimiçi olduğumuz bilgisini de başkalarına aynı ifade ile gösteriyor.

Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek?

WhatsApp uygulamasının aksine Instagram, son görülme bilgisinin tam bilgisini saat olarak değil de gün olarak veriyor. Gün olarak verilen son görülme ya da çevrimiçi bilgisi ise “Instagram’da Bugün Aktif” olarak ifade ediliyor. Bu ifade, kişinin gün içerisinde Instagram’a giriş yaptığını ve gün içerisinde Instagram’da çevrimiçi olduğunu bizimle paylaşıyor. Bu ifadeyi gördüğümüz tüm profillerin gün içerisinde Instagram kullandığını ve bu kişinin aktif bir kullanıcı olduğunu anlayabiliyoruz.

Sürekli mesajlaştığımız ve etkileşimde bulunduğumuz kişinin gün içerisinde çevrimiçi olup olmadığını elbette bilebiliriz. Özellikle stalkladığımız birinin gün içinde uygulamayı kullanıp kullanmadığı bilgisini elde etmek bazı durumlarda oldukça önemli olabiliyor. Gün içerisinde çevrimdışı olmuş kişiler için Instagram’da bugün aktif ibaresi geçiyor iken aynı anda uygulamayı kullanıyor olan kişiler de çevrimiçi olarak görüntülenir. Çevrimiçi olan birini mesajlar listesinde yeşil bir ikon ile görüntüleriz. Bu da ilgili kişinin uygulama içerisinde aktif olduğunu gösterir.

Bugün Aktif bilgisini Instagram Plus ile engelleyin!

Çevrimiçi olarak görünmek istemeyen pek çok kişi Instagram Plus uygulamasını tercih etmektedir. Bu uygulama Instagram’ın modlanmış yani gayrı resmi olarak geliştirilmiş halidir. Dolayısı ile Instagram’da olmayan özellikleri barındırır. Örneğin çevrimiçi olsanız bile çevrimdışı görünme, hikayeleri ve canlı yayınları gizlice görüntüleme, mesajları görüldü olmadan okuma, takip etmeyenleri görme ve pek çok özelliğe erişme gibi imkanlar sunan bu uygulamayı sitemizden temin edebilirsiniz. Detaylar için Instagram Plus APK İndir içeriğimize göz atabilirsiniz.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version