Ana sayfa Güvenlik Gururumuz İlk Yerli Anti-Virüs Programı : Chomar

Gururumuz İlk Yerli Anti-Virüs Programı : Chomar

2

Yerli Antivirüs Chomar | Tamamen yerli olan ve Dünya üzerinde sadece 33 anti-virüs yazılımının sahip olduğu Opswat Gold sertifikasını alan Chomar artık kullanımda !

Çomar” olarak telaffuz edilen ve Chomar evrensel adı verilmiş bu anti-virüs, Mersin’de 10 kişilik yazılım mühendisleri tarafından tam 3 yılda gerçekleştirilmiş. Bu yazılımcıların daha önceki girişimleri demo seviyesini aşamasa da sonunda chomar adını verdikleri anti virüs yazılımı tüm mağaza ve indirme platformlarında yerini aldı.

Chomar İndir

Dünya üzerinde sadece 33 tane anti virüs yazılımında bulunan opswat Gold sertifikasını alma başarısını da gösteren chomar, artık yerli yazılımın da yeni sesi olmayı başardı. Trt Haberlerinde resmen duyrulan ve kendi sitesinde kurumsal ve bireysel olarak kullanıma sunulan chomar, hem ülke ekonomisine katkı sağlamak hemde terör eylemlerine karşı etkili olma potansiyeli  taşıyor.

10 Kişilik tamamı yerli yazılım mühendisleri tarafından 3 yılda tamamlanan bu proje ülke çapında büyük ses getirmiş durumda. Bizler de bu yazılımcı abilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Bu girişimler ile ülkemizdeki yazılım sektörü ve bilişimcilerin önemi artış gösterecektir. Ayrıca Chomar sayesinde ülkemiz, Opswat gold sertifikasına sahip olan 17 anti virüs yazılımı üreticileri arasına girmiştir. Yani bayrakları asmanın tam zamanı 🙂

İlgili video :

Yerli Antivirüs Chomar

2 Yorum

  1. site açılmıyor, heyecanlanmıştım bende, normalde antivirüs kullanmıyorum ama destek için kullanacaktım, nasıl bulabilirim ya, bilen var mı?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!