Ana sayfa HEPSİ Google PageRank PR değerlerini sıfırladı – Pagerank Devri Bitti mi ?

Google PageRank PR değerlerini sıfırladı – Pagerank Devri Bitti mi ?

1

Google PageRank PR değerlerini sıfırladı - Pagerank Devri Bitti mi ?

PageRank Nedir?, Google‘ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren basitleştirilmiş 0’dan 10’a kadar olan bir değerdir. Bu değer genel olarak özgün bir içeriğe, sayfaya verilmiş bağlantılara ve bağlantı veren sayfaların kalitesine bağlı olarak değişir.

Pagerank ile birlikte bir link pazarı oluşmasından dolayı Google bu konuda kendini geri çekmiş ve de son olarak 2014 yılında hiçbir pagerank güncellemesi gerçekleştirmemiştir.

6 Ekim tarihinde Google yetkilisi John Mueller tarafından; ” Muhtemelen pagerank güncellemesi olmayacak. ” şeklinde bir açıklama yapılmıştır.

Pagerank değerleri sizlerle paylaşılmasa da, her site Google için güncel bir puan ifade etmektedir. Diğer yardımcı arama motoru optimizasyonu araçları kullanılarak yaklaşık değerlere ulaşmak mümkündür.

kaynak Wikipedia

Gelelim konumuza… Google seo için bu kadar önemli bir methodu neden karıştırıyor ? Cevabı çok basit ve bizim gibi yükselmeye çalışıpta yükselemeyen sitelerin önünüzü açmak için. Artık devir değişti. Eskiden bir site açıyordunuz ve PR değeri yüksek bir siteden link verdiğinizde ona referans oluyordunuz ve o otomatikman google botları tarafından üst sıralarda çıkıyordu. Sitenin değeri bir bağlantı ile kat kat artıyordu. Artık google içerik bazlı analiz yapıyor. Yani backlink paketlerine para vermekle bir yere varılmayacağını anlatmaya çalışıyor . Bizleri kendi içeriğimizi oluşturmamız konusunda uyarmaya çalışıyor. Biçok kişi google neden böyle bir hata yaptı diyip dururken kimiside benim gibi hak verip google yanında bulunmayı yeğliyor. Unutmamak gerekir ki biz giderken onlar dönüyordu. Sağlıcakla kalın…

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!