Başlangıç Haber Google Brain ile fotoğraf çözünürlüklerinde büyük artış olacak

Google Brain ile fotoğraf çözünürlüklerinde büyük artış olacak

0
Google, ekibinin geliştirdiği fotoğrafları daha yüksek çözünürlükte görüntülemeye yarayan teknolojiyi yakında kullanıma sunacak..

Google, 8×8 pikselden oluşan görüntüleri keskinleştirmeye yarayan bir yazılım geliştirdi. Google Brain uygulaması esas px bloğunu arttırabilir. Sadece kameranın çektiği görüntü kameranın çözünürlüğüne bağlı olarak yetersizse, yazılımın amacı asıl görüntünün iyi mi olduğunu tahmin ederek ve uygun profil bulacak.

Bunun için de bilgisayarın suni zekası ve yardımcı yazılımlar gerekiyor. Google Brain isimli yazılım, bunu iki aşamalı ağ ile gerçekleştiriyor. İlk aşamada çaprazlama işlemi yapan bir koşullama ağı, bahsi geçen görselin 8×8 piksellik fotoğraflara benzeyen ve sonradan küçültülen benzer görünümlü görüntülerin referanslarını, desenlerini ve renklerini kontrolden geçiriyor.

İkinci aşama ise öncü ağ olarak adlandırılıyor. Düşük çözünürlüklü fotoğrafları doldurmak için yüksek çözünürlüklü fotoğraflardaki ayrıntılar kullanılıyor. Son olarak her iki süreçten de geçen görüntüler, asıl görüntünün en iyi halini oluşturmak üzere bir araya geliyor. Google Brains yazılımı aslında yakınlaştırma ve geliştirme yapmıyor. Ancak güncel işlemlerde ciddi hatalar gerçekleşebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!