Başlangıç Haber Google aramalarında video içerikleri dönemi

Google aramalarında video içerikleri dönemi

0

Google aramalarında video içerikleri dönemi | Google aramalarında video içi metinleri ifade eden görselleri yakın zamanda görebileceğiz. Yapılan arama ile ilgili kelimeleri video içinden tanıyan ve ilgili görseli kullanıcıya gösteren bu algoritma ile arama sonuçları daha detaylı hale getirilecek.

Dünya’nın en büyük arama motoru olan Google, artık videoların da içeriklerini tanıyıp arama sonuçlarını buna göre şekillendirecek. ‘Machine Learning’ adını verdiği bu API ile videolar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak. Bu bilgileri de mevcut sistemine entegre edip arama sonuçlarında daha doğru ve başarılı bir sonuca ulaşacak.

Google aramalarında video içerikleri dönemi

Şimdilik sadece geliştiriciler için Kapalı beta olarak kullanıma açılan ve Cloud Video Intelligence API adı verilen bu yenilik, çeşitli testler ve geliştirmeler sonra önümüzdeki günlerde internet kullanıcılarının da hizmetine sunulacak.

Kullanıcıların kullandığı “Ekonomi” ,  “Finans” , “Komedi” gibi sorgularını video içindeki içerik ile eşleştiren bu sistem, yapılan sorguları video içeriği ile eşleştirdikten sonra ilgili videoları kullanıcıların önüne getirecek. Bu sayede sadece video için girilen Başlık ve Etiketleri değil, video içindeki resim ve metinleri de dikkate alarak daha doğru  bir strateji uygulayacak.

Yapılan aramalar ile ilgili çok daha fazla çeşit sunmaya çalışan Google gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru olmanın hakkını veren Google, yaptığı yenilikler ile kullanıcılar için çok daha iyi bir hizmet veriyor.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!