Başlangıç Fotoğrafçılık Fotoğrafçılıkta kullanılan temel kavramlar | Ders #1

Fotoğrafçılıkta kullanılan temel kavramlar | Ders #1

0

FOTOĞRAFÇILIĞA GİRİŞ

Tarih boyunca insanların görüntüleri dondurmak için yaptıkları girişimler olmuştur. Taşları kullanarak duvarların üzerine yapılan desenler ve çizimler ile başlayan bu sanat, günümüzde birçok alet ile rahatlıkla yapılabiliyor. İnsanlar gördüklerini bir nevi dondurup başka insanlara göstermek ya da daha sonra tekrar görmek için fotoğraf çekiyor. Bu bağlamda olan yada olmayan milyonlarca fotoğraf çekiliyor. İşte bu dev sistemin içerisinde bulunan en iyi fotoğrafların arkasında olmanızı sağlayacak bilgileri bu seride sizlere aktaracağım. Temel fotoğraf makinesi ayarları, çekim teknikleri ve tavsiyelerin olduğu seriye bu yazı ile başlıyorum.

Bu seriyi takip ederek fotoğrafçılık hakkındaki temel kavramları öğrenebileceğiniz gibi ileri dönemdeki derslerde daha ayrıntılı teknikler hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Çekim tekniklerini uygulayabileceğiniz fotoğraf makineleri ile ilgili bilgiler de yazmayı düşünüyorum. Size en uygun makineyi seçmek için de ayrıca makale yazacağımı bilmenizi isterim. Fotoğrafçılık hakkında ne kadar bilmeniz gereken konu var ise hep beraber takip edebileceğimiz bu seriyi takip edin. Bu konu ile ilgili forumda da ayrı olarak konu açabilirim. Bu konuya ait yorumu aşağıdan yapabilir yada forum üzerinden diğer kullanıcılar ile de iletişime geçebilirsiniz. Güzel bir fotoğrafçı topluluğu oluşturmak istiyorum. Bu konu ile ilgilenen insanların bir arada toplanması için bazı siteler var. Burada net olarak bulamadığım bilgileri de paylaşmayı düşünüyorum.

Fotoğrafçılık hakkındaki tüm gelişmeleri ve bilgileri bu kategori üzerinden takip edebileceksiniz. Yeni bilgiler ve mevcut fotoğrafçılık bilgileri ile ilgileniyor iseniz lütfen yukarıdaki bağlantıyı yer imlerinize eklemeyi unutmayınız. Menü üzerindeki BLOG başlığı altındaki Fotoğrafçılık nesnesine tıklayarak aynı sayfaya ulaşabilir ve tüm fotoğrafçılık yazılarına ulaşabilirsiniz. Bu serinin devamını ilgi ve isteklerinize göre devam ettirmeyi düşünüyorum. Bu yüzden yorumlarınızı esirgemeyin ve merak ettiklerinizi çekinmeden sorun. Soru sonrasında mail ile bildirimleri açın ki yanıtlardan haberdar olun ve bağlantıyı günde bir takip edin. Serinin devamında görüşmek üzere…

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!