Ana sayfa HEPSİ Facebook Sayfalarının canlı yayınlarını izlemek zorundasınız !

Facebook Sayfalarının canlı yayınlarını izlemek zorundasınız !

0

Facebook uzun zamandır canlı yayınlar üzerinde çalışmakta. Bunun farkında olan biz kullanıcılar bu canlı yayınları zaten yeterince ana sayfamızda görmekteyiz. Hiç yapacağını düşünmediğimiz insanlar bile canlı yayın yapar oldu. Şarkılar, türküler ve kutu açılımları… Her telden canlı yayının olduğu facebook artık bu yayınları size zorla da olsa izletecek…

Sayfaların canlı yayınları gözünüze sokulacak !

Facebook üzerinden takip ettiğiniz sayfaların canlı yayınlarını artık sağ alt köşede görebileceksiniz. “Sayfaların yayınları gözümüzün içine mi sokulacak” diye soracak olursanız evet aynen öyle olacak. Fakat youtube uygulamasında videoyu aşağı çekip başka videolara bakmak istediğiniz zamanki gibi bu yayını da kontrol edebileceksiniz. Yani videoyu boş olan tarafa sürüklediğinizde (Sola) canlı yayını kapatabileceksiniz. En azından bir kere de olsa sayfanın tüm yayınlarını izlemeniz için yapılacak bu girişim sayesinde facebook daha çok kullanıcı ile daha çok geliri hedefliyor. Youtube üzerinden örnek vermiştik bir daha buradan örnek verelim. Artık facebook üzerinde de facebooker gibi oluşumlar gözlemlemek zor değil. Adamlar 2-3 milyon takipçiyi elde edip 7/24 boşuna paylaşım yapmıyor olsa gerek. İnsanları sayfalara bağlamak, insanları facebook’a bağlamaktır diyen Zuckerberg, bakalım bu stratejisinde de başarılı olabilecek mi ?

Facebook canlı yayın nasıl yapılır ?

Facebook üzerinden canlı yayın yapmak için Durum Güncelle alanından Yeni canlı video çek ve kaydet seçeneği ile canlı yayını başlatın. Ekrandaki yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!