Ana sayfa Web Geliştirme Sitenize Facebook Sayfanızı ekleyin (Widget)

Sitenize Facebook Sayfanızı ekleyin (Widget)

0

 Facebook sayfa kodunu sitene yerleştir | Facebook sayfalarınızı siteniz üzerinde kullanıcılarınıza göstermek istediğiniz zaman kullanacağınız kodları ve bu kodların nasıl kullanılacağını sizlere bu yazıda anlatıyorum. Facebook üzerinde var olan sayfanızı yine yayında olan sitenize ekleyebilir ve ziyaretçilerinizin facebook sayfanızı görmesini sağlayabilirsiniz.

Bu sayede sitenize giren ziyaretçilerinizin facebook sayfanızı da beğenmesini sağlayabilir, daha çok kullanıcı çekebilirsiniz…

Sitenize facebook sayfanızı ekleyin

Facebook sayfanızı web sitenize eklemek için öncelikle buraya tıklayarak Facebook‘un geliştiriciler için var olan sistemine giriş yapın. (Giriş bilgileriniz facebook giriş bilgilerinizdir.)

Facebook sayfa kodunu sitene yerleştir

Açılan sayfada Sayfa Eklentileri kısmında olacaksınız ve bu alan üzerinde sayfaları nasıl Sitenize ekleyeceğinizi anlatıyor. Facebook Page URL yazan kısma sayfa adınızı yazın ve önizlemenin gelmesini bekleyin. Sayfanızın nasıl göründüğünü canlı olarak görüntüleyebilirsiniz. Ekrandaki birkaç ayar ile bu widgeti özelleştirebilirsiniz.

Sayfanızı belirleyip görünüm ayarlarını yapılandırdıktan sonra kodları almak için aşağıda bulunan Kod Al butonuna tıklayarak kodu alın.

2 ayrı kod verecek ve ekranda yazdığı gibi ilk kodları sitenizin ana şablonunun Body etiketleri arasına, diğerini ise sitenizde sayfanızı görüntülemek istediğiniz yere entegre etmeniz gerekiyor. Kodu direk body ve istediğiniz sayfa yeri içine ayrı ayrı koyduktan sonra sitenizde sayfanızı göreceksiniz. Kullanıcılarınızı site üzerinden ve facebook sayfanız üzerinden senkronize etmek size büyük oranda fayda sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!