Başlangıç Haber Facebook 360 İle Sanal Gerçeklik Deneyimi Başladı

Facebook 360 İle Sanal Gerçeklik Deneyimi Başladı

0

Facebook 360 İle Sanal Gerçeklik Facebook, bilindiği üzere uzun zamandır sanal gerçeklik üzerinde büyük çalışmalar ve büyük yatırımlar yapıyordu. Bu doğrultuda gelişen ve artık kullanıma hazır olan Facebook 360, sanal gerçeklik adına 360 derecelik video ve resimleri Facebook ortamında oynatmanızı sağlayacak ve Sanal gerçeklik deneyimini yaşamanıza Facebook üzerinden olanak verecek…

Facebook 360 İle Sanal Gerçeklik

Facebook‘un geliştirdiği sanal gerçeklik uygulaması Facebook 360 ile 360 derece video ve resimler artık daha rahat görüntülenebilecek. Birçok cihazın bu teknolojiyi görüntülerken, oynatırken ya da yayınlarken sıkıntı çektiğini biliyoruz. Bu durum yeni telefonların 360 derece sanal gerçeklik özelliğini desteklemesini gerektirdi. Gelişen teknoloji ile beraber Facebook 360 da kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Facebook 360 içerisinde 4 temel unsur bulunuyor Bunlar sırası ile Explore, VR, Saved ve Timeline şeklindedir. Peki bunlar ne işe yarar ?

Explore , 360 derece özelliğini destekleyen içeriklerin tamamını kuşbakışı olarak görmenizi sağlayan bir paneldir. Burada Facebook editörleri, medya kuruluşları ve diğer içerik oluşturucuların popüler içeriklerini görebileceksiniz.

VR ile sanal gerçeklik deneyimini en iyi şekilde yaşayacak ve bu içerikleri Saved unsuru ile daha rahat görüntüleyebileceksiniz. Bunun yanı sıra Timeline ile bu içerikleri kendi zaman tünelinizde özel bir alanda tek bir noktada görüntüleyebilecek ve oynatabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!